реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Порошенко виграв суд у Портнова

Верховний Суд задовольнив касаційні скарги українського політика та бізнесмена Петра Порошенка, партії «Європейська Солідарність» та телеканалу «Прямий» у справі за позовом Андрія Портнова, ексзаступника очільника адміністрації втіклого президента Віктора Януковича. Про це повідомив телеканал «Прямий».

Позов стосувався публікації під назвою «Петро Порошенко: Портнов передав матеріали "справи моряків" Росії», у якій зазначалося, що матеріали кримінального провадження щодо незаконно захоплених РФ українських моряків у Керченській протоці Державне бюро розслідувань нібито передало Андрію Портнову, який «потім передав цю інформацію Російській Федерації, а конкретно постійному представнику РФ в ООН Василю Небензю».

«Верховний Суд у своїй Постанові зауважив, що суди першої та другої інстанції не надали оцінки доказам щодо вірогідності поширеної інформації, пише . Зокрема заяві Портнова "про вчинене кримінальне порушення" у "Справі моряків", роздруківці тексту виступу Небензі на засіданні Ради Безпеки ООН, на якому він цитував заяву Портнова із «Справи моряків", роздруківці Портнова в телеграм-каналі щодо "Справи моряків" та його обізнаності щодо цієї справи», – йдеться у новині телеканалу.

Верховний Суд скасував рішення Печерського суду та Київського апеляційного суду і відправив справу на новий розгляд.

Нагадаємо, п'ятий Президент України Петро Порошенко 12 серпня прийшов у Державне бюро розслідувань на допит у кримінальному провадження про можливе ухилення від сплати податків під час купівлі ТОВ «Телеканал "Прямий"», у якому він проходить як свідок. Після допиту він заявив про спробу «рейдерського захоплення» Прямого каналу, ініціатором якої є Андрій Портнов. За словами Петра Порошенка, понад три місяці ДБР робить спробу «тероризувати журналістів». Він також заявив, що готовий пройти детектор брехні в прямому ефірі на Прямому каналі.

Андрій Портнов, своєю чергою, зазначив, що про утиски свободи слова не йдеться, бо провадження стосується акцій Прямого каналу.

Директор ДБР Роман Труба повідомив, що допит тривав дві години. Він припустив, що наступний допит буде проведений із застосуванням поліграфа. Згодом Роман Труба спростував заяву Петра Порошенка про спробу «рейдерського захоплення» Прямого каналу. Він зауважив, що ДБР має провадження щодо «можливого ухилення від сплати податків під час продажу цього телеканалу Володимиру Макеєнку (власнику Прямого каналу, – ДМ)».

Печерський районний суд Києва дозволив допитати із застосуванням поліграфа п'ятого Президента України Петра Порошенка в Державному бюро розслідувань. Адвокат Петра Порошенка вважає, що допит з поліграфом потрібен для того, щоб «приховати відсутність доказів у слідства».

У травні 2019 року ексзаступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов після повернення до України подав до Державного бюро розслідувань уже третю заяву, у якій фігурує Петро Порошенко. Зокрема, у новій заяві Андрій Портнов звинуватив Петра Порошенка в тому, що той нібито в складі злочинної групи нібито заволодів Прямим каналом. 21 червня правоохоронці відкрили кримінальне провадження, у рамках якого мають оцінити заяви Андрія Портнова, які він подав до Державного бюро розслідувань, про нібито скоєння злочинів п'ятим президентом України.
Детектор. МедіаТеги:ПОРТНОВ, Порошенко, гібридна війна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar