реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Патріарху Кірілу Гіндяєву СБУ повідомила про підозру

Служба безпеки України повідомила про підозру патріарху Російської православної церкви (РПЦ) Кирилу, який благословив росіян на вбивства українців.Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що Служба безпеки та Офіс Генерального прокурора зібрали доказову базу на очільника РПЦ Володимира Гундяєва (відомого як Кирил), який сприяє збройній агресії РФ та заперечує воєнні злочини окупантів.

Служба безпеки України повідомила про підозру патріарху Російської православної церкви (РПЦ) Кирилу, який благословив росіян на вбивства українців.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що Служба безпеки та Офіс Генерального прокурора зібрали доказову базу на очільника РПЦ Володимира Гундяєва (відомого як Кирил), який сприяє збройній агресії РФ та заперечує воєнні злочини окупантів.

За даними слідства, московський патріарх входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва Росії. Він одним із перших публічно підтримав повномасштабну війну проти України.

"Для поширення пропаганди він масово використовує підконтрольні йому релігійні громади РПЦ на території РФ, а також представників УПЦ (МП) в Україні. Крім того, Гундяєв регулярно розповсюджує наративи Кремля у вигляді онлайн-проповідей або власних відеокоментарів", — зазначили в СБУ.
Зокрема задокументовано, що у березні 2022 року на сайті РПЦ опублікували "статтю" про літургію, де клірик благословив командуючого Росгвардії РФ Золотова на війну проти України.

Також наприкінці лютого 2023 року на офіційному ютуб-каналі РПЦ вийшов відеоматеріал, в якому Гундяєв виправдовує окупацію сходу України.

Крім того, він неодноразово давав коментарі пропагандистам із центральних телеканалів Росії. У них він підтримував агресивну політику Кремля і закликав вірян об’єднатися у війні проти України.

Повідомляється, що ініційована СБУ експертиза підтвердила факти злочинної діяльності патріарха РПЦ.

На підставі зібраних доказів Гундяєву повідомлено про підозру за такими статтями:

ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників);
ч. 5 ст. 27 та ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни).

"Тривають комплексні заходи для притягнення фігуранта до відповідальності за злочини проти нашої держави", — йдеться у повідомленні.
У СБУ нагадали, що з початку повномасштабної агресії РФ за матеріалами СБУ розпочато 70 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ (МП), з яких 16 — митрополити церкви.Теги:СБУ, РПЦ, широка війна, УПЦ МП


Читайте такожКоментарі (0)
avatar