Головна › Новини › Поради
Обережно! Діти на дорозі!
28-Жов-10 2111 0.0 1
Кожен день вулицями свого міста діти йдуть до школи чи на прогулянку. Одначе вулиця великого міста - не найліпше місце навіть для дорослої людини.

Тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП - найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньо-транспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці Правила і застосовувати їх:

• не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;
• ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні - по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, - тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід - водія;
• не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;
• переходити дорогу можна лише у дозволених місцях - «зебра», підземних та надземний переходи;
• зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, - праворуч;
• пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах;
• чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами;
• у разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду міліцію.

На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли нібито нічого не загрожувало.
18.10.2010 в місті Чернігів, водій автомобіля «Нива», на нерегульованому пішохідному переході здійснив наїзд на 7-літню дівчинку Внаслідок ДТП дитина від отриманих травм загинула на місці.

20.10.2010 на проспекті Миру на пішохідному переході біля школи –№11около сталося ДТП, в результаті якого була збита і отримала тілесні ушкодження дитина 2003 року народження.

Близько 70% вуличних травм, як свідчить статистика, відбуваються зі школярами на шляху зі школи додому, бо дорогу після занять дітлахи вважають початком відпочинку. Щоб такий відпочинок не перетворювався на трагедію, мав певні межі, необхідно зустрічати та супроводжувати дитину, або суворо обмежувати час та маршрут додому: нікуди не звертати, не бавитись, не заходити.

Підготовка до «професії пішохід» починається в дитячому садочку, продовжується в школі, а потім все життя кожного дня надає нові уроки. Тому надзвичайно важливо, щоб отримані дітьми знання правил безпечної поведінки на дорозі закріпили ще й батьки.
Пам’ятайте! Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.

Олексій Моргун

Навчально-методичний центр цивільного захисту та
безпеки життєдіяльності Чернігівської області.Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:діти, пішоходи, дорога


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Последнее время на пешеходных переходах стали часто давить людей. Может, стоит поменять правила и запретить на переходах переходить? Уж слишком виден пешеход охотникам-водителям на белой зебре! :)
avatar