Головна › Новини › ПОДІЇ
Новий прокурор області вказує голові ОДА як боротися за ліс
14-Сер-16 878 0.0 0
Ураховуючи привабливість земель лісогосподарського призначення для господарюючих суб’єктів та приватних осіб, ці землі нерідко зазнають неправомірних посягань при набутті прав на них, що зумовлює підвищену увагу до них органів прокуратури, для яких захист державного інтересу у цій сфері є пріоритетом - повідомляє "Сіверщину" прес- служба прокуратури області.
"Однак, це питання не повинно залишатися поза увагою і органів виконавчої влади, оскільки відповідно до ч. 5 ст. 122 Земельного кодексу Чернігівська облдержадміністрація є розпорядником державних земель лісогосподарського призначення, користувачами яких можуть бути спеціалізовані лісогосподарські підприємства (ст. 92 Земельного кодексу України, ст. 17 Лісового кодексу України)" - переконані прокурорські.

Сприятливими умовами незаконного використання лісів є відсутність правовстановлюючих документів на них та відповідного офіційного статусу цієї категорії земель у лісовому та земельному кадастрах.

Масового характеру набули факти неправомірного використання колишніх «колгоспних» лісів після реформування колективних сільськогосподарських підприємств.
Невжиття виконавчими органами влади заходів щодо впорядкування відносин з використання лісового ресурсу створює передумови для приватних структур, які протиправно використовують ліс у власних господарських цілях, переважно шляхом його вирубування та реалізації деревини, а подекуди закріплюють це право незаконними судовими рішеннями.

До цього часу не вирішено питання передачі у користування спеціалізованому лісогосподарському підприємству земельної ділянки лісового фонду площею 90 га поблизу с. Моргуличі Боромиківської сільської ради Чернігівського району, що перебувала у постійному користуванні ВАТ «ЧеЗаРа». Це право товариству у 2007 році припинено відповідним розпорядженням у зв’язку з відчуженням об’єктів нерухомості. До речі, метал там вирізав синок одіозного голови адміністративного суду, про що писала "Сіверщина". Але ні мілція, ні прокуратура тоді не зреагували...

При цьому, не зважаючи на те, що площа земельної ділянки під проданою товариством нерухомістю становить лише 9 га, а решта земель зарахована у запас, місцевою владою користувач лісу до цього часу не визначений.

Як наслідок вчинено незаконну рубку понад тисячі дерев дуба та сосни невстановленими особами, чим заподіяно шкоди на 6 мільйонів гривень. За вказаними фактами розслідуються кримінальні провадження.

З урахуванням наведеного, прокурор області звернувся до голови Чернігівської ОДА з пропозицією вжиття заходів до приведення у відповідність з нормами чинного законодавства ситуації з використанням земель лісового фонду на території області. Тобто, питання рубки лісів елегантно переадресовано голові Чернігівської обласної державної адміністрації Валерію Кулічу...


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:прокуратура Чернігівської області, ЧеЗаРа, Боромики, Чернігівська ОДА, крадіжки лісу


Читайте такожКоментарі (0)
avatar