реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Незвичний концерт, незвична книга
13-Груд-11 1853 0.0 1
Василя Нечепу всі знають як кобзаря – лірника. За це і національну Шевченківську премію отримав,і звання народного артиста України. Але в Чернігівському обласному музично- драматичному театрі імені Т.Шевченка він вирішив постати в незвичному ракурсі – мало не як оперного виконавця.
Одна тільки арія Андрія із опери С.Гулака- Артемовського «Запорожець за Дунаєм» чого варта! А така річ була на концерті не одна.

Власне, і концертом це дійство назвати не можна: Василь Нечепа таким незвичним чином представляв свою книгу «Рід козацький, величавий». А для представлення йому знадобилась не тільки сцена театру, але й зведений оркестр та хор – на сцені одночасно були більше 130 артистів.

«Це в мене сотий концерт пам’яті кобзаря Терешка Пархоменка. Він помер 1911 року, побитий тими, хто боявся слова правди. Він навчив грати Корнєвського, а той – мене. Таким чином я продовжую творче життя Терешка», -- говорив Василь Нечепа.

На сцені – сім бандур, в тому числі одна металева. А ще – яблука, калина та квіти, яких все більшало до закінчення дійства. Внуки кобзаря – Одарка та Михайлик потішили весь зал своєю безпосередністю і порадували діда. Було багато вітань – від міського голови Славутича Володимира Удовиченка, земляків з Носівки, професора з Києва Василя Яременка, чернігівських урядовців.

Але сама побудова концерту, де було більше не кобзарських номерів, а традиційних, як на мене, засвідчила намагання Василя Нечепи довести своє вміння співати у широкому діапазоні. А для чого це доводити? Он у Японії випускник вузу повинен знати 600 народних пісень, а в США найпопулярнішою музикою до сьогодні лишається кантрі – можна сказати, їхня народна музика. А чого нам, українцям, треба доводити що народна мелодія, носієм якої є кобзар, звучить на рівні з традиційною?
А книга Василя Нечепи незвична переплетенням родів – він стверджує, що на його родовому дворищі у Носівці жили Наливайки, Нечаї – саме оті, знамениті козацькі роди.

Василь ЧЕПУРНИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:нові книги, козацький рід, Василь Нечепа, кобзар


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Хочеться побажати Василю Григоровичу багато талаговитих учнів, щоб кобзарство розвивалося. Прекрасно звучить бандура у поєднанні з гітарою, камерним оркестром, при виконанні як народних, так і класичних творів, а також сучасних композицій. В.Нечепа показав себе різноплановим вокалістом і декламатором, а почути віртуоза - це, мабуть, попереду.
Ми у Ніжені пробуємо познайомити публіку з різними бандуристами і кобзарями. Уже виступили Тетяна Лобода, квартет хору Г.Вірьовки: Валентина Нянько, Олена Лукашова, Наталія Созанська, Наталія Зубок; Тарас Силенко, Тарас Компаніченко, Василь Нечепа...
avatar