Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
На території громади – день жалоби
01-Бер-20 498 0.0 0
З метою вшанування пам’яті жертв корюківської трагедії, яка сталася 77 років тому, міський голова Корюківки Ратан Ахмедов оголосив сьогодні на території Корюківської ОТГ день жалоби, а два наступні дні – днями пам’яті.

З метою вшанування пам’яті жертв корюківської трагедії, яка сталася 77 років тому, міський голова Корюківки Ратан Ахмедов оголосив сьогодні на всій території Корюківської ОТГ день жалоби, а два наступні дні – днями пам’яті.

Корюківку окупанти палили три дні – особливою жорстокістю відзначали угорські загони. А радянські партизани під командуванням першого секретаря обкому комуністичної партії сиділи в лісі і просто спостерігали за знищенням мирних жителів. Партизани ж, власне, й спровокували спалення Корюківки. Тоді загинули біля 7 тисяч мирних українців.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко каже: «Після закінчення Другої Світової війни і визволення України радянська влада старанно замовчувала факти про бійню в Корюківці. Адже цієї трагедії можна було уникнути – партизанське з'єднання Федорова, яке діяло в районі села, було вдесятеро більше за всю групу каральних нацистських підрозділів, які вбивали корюківчан. Більш того – знаючи про те, що нацисти використовують правило «десять смертей за одного німця», партизани навіть не намагалися приховувати свої дії, регулярно залишаючи тіла нацистів на місці вбивства. Справа в тому, що Йосип Сталін був зацікавлений в тому, щоб українці якомога швидше забули про звірства радянського НКВС і жахливу трагедію Голодомору».

Угорські хортистські загони були на Чернігівщині страшніші за німецьких, але радянська влада всіляко уникала згадок про роль угорців у кривавих бійнях - в нашому краї саме угорцями були спалені села Козари, Єліно та багато інших. Відомий журналіст Валерій Ясиновський пригадує, що коли він працював у газеті «Сільські вісті», то цензор викреслив повністю будь- яку згадку про угорців, які спалили велике село нинішнього Носівського району Козари. Певно, комуністична влада не хотіла сваритися з угорськими комуністами режиму Яноша Кадара…

На місці трагедії у Корюківці встановлено пам’ятний знак, щорічно 1 березня проходять вшанування пам’яті. Приїздять зі словом покаяння за своїх предків німці і ніколи – угорці. Та й меморіал, який почали будувати кілька років тому, стоїть без руху.

Василь ЧЕПУРНИЙ,"Голос України"

Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Сергій Бутко, мадяри, Корюківська ОТГ, радянські партизани, Корюківка


Читайте такожКоментарі (0)
avatar