На роботі -- не спати!
Сонливість може виникнути від нестачі води в організмі. Кров згущується, мозок одержує менше кисню, людина не здатна зосередитися, її хилить до сну. Вважається: якщо людина відчуває спрагу, це означає, що вже почалося зневоднення організму. Тому пити потрібно ще до його виникнення.
Під час обіду намагайтеся не вживати їжі, багатої на вуглеводи: макарони, картоплю, тістечка, здобу.
Денна сонливість може виникнути, якщо ви погано спите вночі, причому навіть не усвідомлюючи цього. Поверховий, тривожний сон зазвичай спричинений хронічними стресами, тому, можливо, вам доведеться скористатися порадами психолога.
Дуже важливо в один і той само час лягати спати і прокидатися. Якщо відхід до сну в певний час сприяє швидкому засинанню, то прокидання в один і той само час зменшить денну сонливість.
Сонливість удень може бути спричинена прийомом заспокійливих, протиалергійних, деяких знеболювальних препаратів. Якщо ви почуваєтеся зле (застуда, менструальний біль тощо) — вам знадобиться більше часу, щоб виспатися.
Для того щоб прогнати сон, можна скористатися ароматерапією. Добре допомагає олія цитрусових. Покладіть перед собою розрізаний лимон, і його аромат підбадьорить вас. Крапелька апельсинової олії, нанесена на хустинку, теж допоможе у разі сонливості.
Однак найкращий спосіб перемогти денну сонливість — це подрімати кілька хвилин. В Японії 20-хвилинний сон під час обідньої перерви вважається нормою. На жаль, у нас далеко не в усіх організаціях є така можливість, але в будь-якому разі варто спробувати. Якщо у вашому офісі є порожній зал засідань, вільна кімната тощо, скористайтеся цим. Або просто посидьте кілька хвилин із заплющеними очима — це теж додасть вам енергії.
Читайте також |
Коментарі (0) |