Головна › Новини › КУЛЬТУРА
На Прикарпатті помер наш земляк - письменник з Чернігівщини
16-Жов-16 1596 1.0 0
Як повідомив голова Івано- Франківської обласної письменницької організації Євген Баран, помер уродженець Чернігівщини, письменник Олександр Смоляк.

Довідка з письменницького довідника Прикарпаття:

Олексійович Смоляк (* 27 червня 1938 рогку в селі Займище Щорського району Чернігівської області) — український письменник, публіцист, довший час жив і творив на Івано-Франківщині. Лауреат премій ім. М. Ірчана, ім. В. Стефаника та ім. І.Франка.

Коротка біографія
Смоляк Олександр Олексійович народився 27 червня 1938 р. в с. Займище Щорського району, що на Чернігівщині. Закінчив середню школу в м. Щорсі. Місцем служби в армії стало Прикарпаття. З 1967 року - мешканець Івано-Франківська. Закінчив Літературний інститут ім. О.М. Горького в Москві (1975-1981).

Працював у молодіжній газеті «Комсомольський прапор», у газеті обласного Товариства української мови «Новий час», у районній - «Вперед», незалежній газеті «Євроцентр». Друкувався у журналах «Дніпро», «Вітчизна», «Перевал», «Сіверянський літопис», альманахах і колективних збірниках.

Обирався відповідальним секретарем Івано-Франківської організації НСПУ. Член НСПУ з 1983 року. Лауреат премій ім. М. Ірчана. Лауреат премії імені Василя Стефаника 2006 року за книгу прози «У часи не-Батиєві». Лауреат Івано-Франківської міської премії імені Івана Франка 2009 року за книгу «Річка снів і яви», що вийшла в 2008 році у коломийському видавництві «Вік».


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:письменники - земляки, Олександр Смоляк, займище, Івано- Франківськ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar