реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Митрополит Епіфаній освятив хрест на Шерстянці

21-Жов-21 462 0.0 0
З нагоди 10-річчя віднайдення мощей святого Меркурія, ігумена Бригинського, до Чернігова для урочистого прославлення святого прибув Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній Думенко.

Мощі святого ХХ століття (світське ім'я - Максим Матвієнко) перебувають постійно у Катерининському соборі, де й пройшло богослужіння за участі архієреїв з Києва, Рівного та Донецької єпархії.

Довідка.
Преподобний Меркурій Бригинський (Максим Матвієнко) 1870 року народження. Після закриття Києво-Печерської лаври повернувся на батьківщину, де в сусідньому селі біля Бобровиці - у Бригинцях служив, попри комуністичну владу. Під час війни збудував церкву, яка збереглася донині. Енкаведисти тричі виводили його на розстріл і тричі зброя давала осічку. За життя відзначився зціленням хворих. Канонізований 2011 року.

Також у Чернігові, в мікрорайоні "Шерстянка", митрополит Епіфаній освятив хрест на початок будівництва храму на спомин чуда архістратига Михаїла в Хонех. Уночі, перед освяченням, невідомі вирвали хрест із землі, але він був встановлений вдруге.

Василь ЧЕПУРНИЙ
Фото Олени МалецькоїТеги:Шерстянка, митрополит Епіфаній, Чернігівська єпархія, ПЦУ, Меркурій Бригинський


Читайте такожКоментарі (0)
avatar