реклама партнерів:
Головна › Новини › Місто
Міська рада Чернігова приховує рішення по майну - прокуратура
20-Груд-13 1118 0.0 1
Перевіркою, проведеною прокуратурою міста у Чернігівській міській раді, виявлено численні порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Встановлено, що в порушення вимог ст. 15 зазначеного закону міською радою публікуються не всі рішення її сесій та виконкому. На час перевірки на офіційному веб-сайті Чернігівської міської ради не оприлюднено понад 100 рішень виконкому та 13 рішень сесії з числа прийнятих у 2013 році.

Зокрема, до відома громадськості систематично не доводяться рішення виконкому міськради щодо розпорядження комунальним майном та бюджетними коштами, рішення сесій із земельних питань.

Також перевіркою встановлено факти оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень виконкому та міської ради з порушенням 20-денного строку. Окремі проекти рішень не оприлюднювалися взагалі.

Вказані дії є грубим порушенням вимог частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», якою передбачено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Інша група виявлених порушень стосується порядку та строків розгляду запитів на інформацію, які надходили до міської ради у поточному році від фізичних та юридичних осіб.

У порушення вимог законодавства, міською радою не в кожному випадку надходження запитів на інформацію відповідь надається у встановлений законом термін. У ряді випадків запитувачам надавалися незаконні відмови у наданні інформації чи копій документів, або інформація не надавалася без будь-якого обґрунтування.

Чернігівському міському голові направлене подання з вимогою усунути вказані порушення та притягнути до відповідальності винних осіб.

Про це повідомив заступник прокурора міста Чернігова Андрій Шекера.

‒‒ Запитувачам публічної інформації варто знати, що відповідно до ст. 23 зазначеного закону рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду, ‒ додав він.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:прокуратура Чернігова, свобода слова, доступ до інформації, Чернігівська міська рада


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Гроші люблять тишу. Та скритність.
avatar