реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Мінімальна зарплата сьогодні: скільки?

Територіальна державна інспекція праці у Чернігівській області повідомляє: Законом України від 20.10.2009р. №1646-VI «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» встановлено розміри мінімальної заробітної плати з 1 листопада 2009 року та на 2010 рік.

Прикінцевими положеннями цього Закону зазначено, що при підготовці та доопрацюванні проектів законів про внесення змін до Державного бюджету України на 2009 рік та про Державний бюджет України на 2010 рік Кабінету Міністрів України і Комітету Верховної Ради України з питань бюджету врахувати розміри мінімальної заробітної плати, передбачені цим Законом.

Зазначена норма узгоджується з положенням статті 10 Закону України «Про оплату праці», якою визначено, що розмір мінімальної заробітної плати встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України у законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Крім того, частиною третьою вищезазначеної статті передбачено, що зміни розміру мінімальної заробітної плати іншими законами України та нормативно-правовими актами є чинними виключно після внесення змін до закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» з 1 листопада 2009 року мінімальна заробітна плата встановлена на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи у розмірі 744 гривні. Такий розмір мінімальної заробітної плати діє до прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», в якому будуть встановлені розміри мінімальної заробітної плати у 2010 році.

Відділ інформаційного, аналітичного та нормативно-правового забезпечення

ТДІП у Чернігівський області
Теги:закон Про оплату праці, мінімальна зарплата, бюджет України


Читайте також


Коментарі (0)
avatar