реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА
Мільйони - на медицину
01-Чер-18 668 0.0 0
Чернігівська міська рада затвердила Програму боротьби з онкологічними захворюваннями та внесла зміни до Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань.

Програма боротьби з онкологічними захворюваннями розрахована до 2021 року і її метою є підвищення ефективності заходів з профілактики, раннього виявлення онкопатії, покращення рівня надання медичної допомоги хворим на злоякісні новоутворення, зниження інвалідизації онкологічних хворих, рівня смертності від раку; підтримка у реабілітаційний період, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих.

Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми з міського бюджету складає 28,29 млн грн, у тому числі за роками: 2018 рік – 800,7 тис. грн, 2019 рік – 12485,2 тис. грн, 2020 рік – 13498,1 тис. грн, 2021 рік – 1513,1 тис. грн.

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради, щороку в місті виявляється понад 2 тисячі захворювань на злоякісні новоутворення, а помирає від них більше третини хворих, з них майже кожен п’ятий - працездатного віку.

При обговоренні цього питання начальник управління охорони здоров’я міської ради Владислав Кухар зазначив, що цього року для лікарень та поліклінік міста будуть закуплені мамографи.

З урахуванням запропонованих депутатськими комісіями правок рішення було прийняте.

Для лікування хворих на гострий інфаркт міокарда Чернігівська міська рада на поточний рік додатково спрямувала 1 млн грн. А саме, для надання спеціалізованої кардіоангіохірургічної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом. Такі зміни до міської Програми, яка була розроблена минулого року, сьогодні внесли депутати міської ради.

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради, у Чернігові щорічно реєструється близько 500 випадків захворювань на гострий інфаркт міокарда. Відповідно до наказів МОЗ України та протоколів лікування такі пацієнти підлягають екстреному оперативному втручанню по відновленню кровотоку в коронарних артеріях. Ці хворі госпіталізуються до Чернігівської міської лікарні № 2, на базі якої функціонує спеціалізоване відділення з відповідним обладнанням для лікування хворих на гострий коронарний синдром.

За кошти державного бюджету також закуплені стенти для хворих з гострим інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI). Але їх недостатньо для всіх таких хворих у місті впродовж року. Тому є нагальна необхідність у закупівлі додатково стент-систем за кошти міського бюджету для проведення оперативних втручань.

Вартість 1 стент-системи без лікувального покриття складає близько 6 тисяч грн, а стент-системи з лікувальним покриттям – близько 14 тисяч грн. На виділені кошти місто може придбати 120 стент-систем для надання медичної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда.

Прес- служба міської ради


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:онкологія, інфаркт міокарда, Чернігівська міська рада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar