реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Миколі Сукачу — 75!

Диригент зі світовим ім’ям. Творець, незмінний художній керівник та головний диригент Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України, Почесний громадянин міста Чернігів, кавалер орденів “За заслуги” двох ступенів...

Список його особистих нагород і професійних відзнак можна продовжувати довго. Але недаремно на афіші, що сповіщає про концерт симфонічного оркестру під його орудою, написано просто — “Микола Сукач”. І цього досить: це ім’я для будь-якого любителя класичної музики у будь-якому куточку світу говорить саме за себе. Він це заслужив — завдяки величезному таланту і невгаваючій працелюбності.

Микола Сукач став ініціатором проведення у Чернігові щорічного Міжнародного фестивалю класичної музики „Сіверські музичні вечори”. Він є художнім керівником фестивалю, в якому мають за честь брати участь найкращі музиканти світу. Микола Сукач був провідним диригентом шести фестивалів „Київські літні музичні вечори”, двох міжнародних фестивалів в м.Пула (Хорватія). Під орудою Миколи Сукача симфонічний оркестр „Філармонія” виступив із майже 280 музикантами та диригентами з різних країн світу: з США, Японії, Південної Кореї, Росії, Великобританії, Нідерландів, Німеччини, Мексики, Хорватії, Італії, Іспанії, Польщі та ін. Як диригент, він виступав з симфонічними оркестрами в США, Німеччині, Росії, Хорватії, Білорусі, диригував такими відомими колективами як симфонічний оркестр Національної опери України, Національний симфонічний оркестр України, симфонічний оркестр Національної філармонії України, Національний одеський філармонійний оркестр, симфонічний оркестр Державного музичного театру для дітей та юнацтва...

3 червня 2021 року в обласному філармонійному центрі пройшли урочистості та великий концерт Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” з нагоди 75-річчя Миколи Сукача. Привітати Миколу Васильовича з ювілеєм прийшло чимало колег і почесних гостей: заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олена Дума, в.о. директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Людмила Замай, голова обласної організації профспілкових комітетів працівників культури, заслужений працівник культури України Іван Буренко, директор Чернігівського музичного коледжу ім. Л.Ревуцького, секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, заслужений діяч мистецтв України Володимир Суховерський. У своєму вітальному слові заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума зазначила: “Мені сьогодні випала висока честь – від імені голови обласної державної адміністрації Анни Коваленко, від імені усіх нас привітати ювіляра… Цінуємо Вас, Ви – наша гордість, Ви – неоціненний вклад у розвиток музики, культури. “Людина не літає, а крила має”. Даруйте нам усім крила!”.

У свою чергу, генеральний директор — керівник художній Чернігівського обласного філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун привітав усіх з відновленням творчого процесу у стінах філармонійного центру і сказав: “Від усього нашого мистецького цеху – найщиріші вітання, Миколо Васильовичу! Многая літа!”. І великий і величний хор з артистів різних творчих колективів філармонійного центру, до яких доєдналися і глядачі, заспівав “Многая літа!” — тепло і щиро, від усього серця. Море квітів — від колег, керівників творчих колективів.

Свої відеопривітання надіслали ювіляру славетні музиканти, з якими Миколу Сукача пов’язують роки особистої і творчої дружби, — Микола Сук, Олег Криса, Віталій Писаренко, Юрій Шишкін, Микола Луганський, Вадим Руденко. Для Маестро це було неочікуваним, а від того ще більш великим подарунком. “Ці привітання для мене дуже дорогі, - сказав пан Микола. – Це ті люди, з якими ми брали разом такі вершини музичного мистецтва, які важко переоцінити. Це чудові люди!”

До ювілею Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” подарував глядачам великий концерт за участю добрих друзів ювіляра — народного артиста України скрипаля Анатолія Баженова та заслуженої артистки України піаністки Катерини Баженової, славетного львівського колективу “Tenors BEL’CANTO” у складі заслужених артистів України Романа Антонюка, Василя Понайди та Тараса Глови. Прозвучали твори світової класики. До першої частини концерту увійшли шедеври академічної музики — увертюра “Іменини” Людвіга ван Бетховена, частини Симфонії №5 Густава Малера, Симфонії №2 Cергія Рахманінова, Симфонії №1 Сергія Борткевича у виконанні оркестру “Філармонія”. До другої — популярна класика різних жанрів, зокрема, твори Йоганна Штрауса, Хосе Флореса, Володимира Підгорного, Гленна Міллера, Вінченцо Кьяри, Олександра Білаша, Лучіо Далли, Володимира Івасюка... Кожен твір — віха у житті Миколи Сукача.

Тригодинний концерт, який провів Ігор Василенко, завершився оваціями – глядачі довго не хотіли відпускати ювіляра зі сцени. Але вже зовсім скоро вони знову зустрінуться з Маестро: незабаром поновлюється після перерви ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики „Сіверські музичні вечори”.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Фото Віктора КошмалаТеги:Микола Сукач, видатні земляки, Чернігівська філармонія


Читайте такожКоментарі (0)
avatar