реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Медицина катастроф просить уваги

У зв'язку зі збільшенням кількості катастроф, надзвичайних ситуацій та аварій, які призводять до загибелі людей, тяжких соціальних, економічних, екологічних наслідків для держави та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України і наказу Міністерства охорони здоров’я в кожній області має бути відкритий територіальний Центр медицини катастроф. На сьогодні Чернігівщина залишається одним із регіонів, де через нестачу коштів такий центр досі не створений. Та це не означає, що при виникненні надзвичайних ситуацій (НС) надати допомогу потерпілим нікому. На термінові виклики завжди з готовністю виїздять фахівці відділення екстреної та планово-консультативної медичної допомоги Чернігівської обласної лікарні.

Як доповів на нараді в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації заступник головного лікаря обласної лікарні Валерій Чобітько, сьогодні відділення екстреної допомоги (за давньою звичкою медики його називають санавіацією, хоча літаків там давно ніяких немає) повною мірою виконує функції територіального Центру медицини катастроф. Воно оперативно реагує на всі надзвичайні ситуації та забезпечує потреби районів у екстреній допомозі. Відділення, звісно, має труднощі й недоліки в роботі, але, як може, старається їх усунути чи мінімізувати.

Учасники зібрання заслухали завідувача відділення "санавіації" Михайла Романюка, який розповів про роботу очолюваного підрозділу. За його словами, сьогодні відділення має у своєму розпорядженні 14 медичних бригад та 10 автомобілів. Всі лікарі й медсестри мають І та вищу кваліфікаційні категорії. А от із автомобілями справи значно гірші: парк зношений більш ніж на 80%, а його оновлення відбувається надто повільними темпами.
Що стосується технічного оснащення "санавіації", то медикам, перш за все, не вистачає сучасних нош-каталок для транспортування хворих, портативних апаратів штучної вентиляції легенів та дефібриляторів.

Минулого року бригади екстреної допомоги виїжджали за 650-ма викликами в міста і райони, за 5 місяців п. р. – за 219-ма. В усіх випадках висококваліфіковані лікарі обласних медичних закладів надали консультативну допомогу, де треба – прооперували. Операції потребував кожен 6-й хворий, до якого викликали бригаду з Чернігова.
У цьому році за 5 місяців "санавіатори" надали допомогу в семи надзвичайних ситуаціях, які сталися в області. Це були ДТП, котрі за державним класифікатором підпадають під визначення НС.

Крім екстреної, відділення надає планово-консультативну допомогу лікувально-профілактичним закладам області. Щорічно воно організовує близько 300 виїздів лікарів, під час яких консультацію одержує майже 20 тисяч жителів області.
Ще однією функцією відділення екстреної допомоги є проведення навчання медичних працівників, котрі підвищують свою кваліфікацію на базі обласної лікарні. Наданню невідкладної допомоги їх вчать на спеціальних муляжах-імітаторах людського організму. Торік на тих "ляльках" підготовку пройшло 1655 чоловік, у цьому році вже 1108.

Висновки учасників наради після почутого були однозначні: відділення екстреної допомоги справляється з покладеними на нього обов’язками. Відокремити ж його від обласної лікарні і створити Центр медицини катастроф сьогодні просто немає можливості. Адже на організацію роботи центру (ремонт приміщень, їх оснащення, будівництво гаражів, закупівлю транспорту, організацію спеціального зв’язку тощо) потрібно 3 млн. грн., а на річне утримання – 2 млн. грн.

"У зв’язку зі складним фінансовим становищем обласної медицини – маємо дуже жорсткий бюджет – ми будемо звертатися в Міністерство охорони здоров’я з проханням відстрочки вирішення цього питання, над яким ми наполегливо працюємо. А поки що треба раціонально використовувати те, що є, покращувати рівень організації роботи відділення і підвищувати якість надання медичної допомоги", – наголосив Володимир Ященко.

Спеціалістам управління охорони здоров’я і керівнику відділення він доручив провести навчання бригад для перевірки їх оперативності при зборах; розробити нову, досконалішу форму подання інформації про надзвичайні ситуації; налагодити корпоративний мобільний зв’язок; отримати ліцензію на підготовку фахівців та інше.

Прес-служба управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Теги:катастрофи, медицина, екстрена допомога, Чернігівська область


Читайте також


Коментарі (0)
avatar