реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Лисянський поступово повертається…
10-Січ-21 367 0.0 1
За радянського часу, та й раніше, Юрій Лисянський, як і його колега Крузенштерн, називалися російськими мореплавцями. Російська імперія привласнювала не тільки землі, але й імена. Хоча насправді Юрій Лисянський – з Ніжина, де його батько служив у церкві Івана Богослова. Донині збереглися і церква, і будинок Лисянського. Ось у ньому і створюється музей видатного мореплавця.

Нещодавно колекція меморіального музею українського навколосвітнього мореплавця поповнилася новими цікавими музейними предметами. “Завдяки Вашій підтримці нам вдалося придбати: рукоятку з гардою офіцерської шпаги 1798 року (оригінал), музейну копію морського офіцерського кортика зразка 1803-1820-х рр., старовинний барометр 19 ст. (оригінал), друге (хронологічно, а за радянської доби – перше!) видання книги Ю.Лисянського "Подорож навколо світу" (1947 р.)”, – зазначають на сторінці музею у соцмережі.

Ці унікальні предмети є важливим надбанням на шляху створення нового музею, присвяченого життю та діяльності нашого видатного земляка, нащадка ніжинських козаків та навколосвітнього мандрівника Юрія Федоровича Лисянського.

До речі, благодійники, які придбали для музею такі цінні речі, побажали залишитися невідомими.

Василь ЧЕПУРНИЙ."Голос України"
Чернігівська область.
Фото Олександра Морозова.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Ніжин, видатні українці, Юрій ЛИСЯНСЬКИЙ


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
Кругообіг.
avatar