реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Ліквідувати пільгові пенсії пропонує банкір
06-Бер-14 1686 0.0 0
Ліквідація системи пільгових пенсій допоможе збалансувати державний бюджет та заощадити 10-15 млрд грн в рік у пенсійному фонді - вважає екс-заступник голови НБУ (2005-2009 рр.), відомий фінансист Олександр Савченко. Про це він сказав в ефірі програми «Фінансова Україна» на телеканалі БТБ.

Він зазначив, що серед реформ, які має найближчим часом провести український Уряд, в тому числі і для отримання кредиту від МВФ, мають бути продовжені пенсійні перетворення, зокрема, ліквідовано систему невиправдано високих пільгових пенсій для депутатів, суддів тощо, пенсії яких в десятки разів перевищують середні по країні.

«Нам треба збалансувати державний бюджет і подумати, де ми є занадто щедрими. Ну, от у нас є п’ять спеціальних пенсійних систем. Наприклад, депутатам пільги скасували, але принципи їх пенсійного забезпечення не змінили. В судовій системі в останній місяці виплачується річний оклад, а він великий, доходить до 1 млн грн, потім все це перераховується в пенсію і несподівано пенсія судді у одного - 20 тис. грн, а у другого - 50 тис. грн. А звичайна людина отримує 1,5 тис. грн. Всі ці спеціальні системи, включно з депутатами, треба зруйнувати, все має працювати за одними правилами», - наголосив Савченко.

На його погляд, звільнені кошти можна буде спрямувати на підвищення мінімальних пенсій, аби вирівняти різницю в пенсійному забезпеченні.

«Одні кажуть, ну що ми там (на скасуванні підвищених пенсій) зекономимо - лише пару сотень мільйонів? Але ні! Якщо ліквідувати все, - то зекономимо мільярди. За моїми розрахунками, близько 10-15 млрд грн Пенсійного фонду можна зекономити, а також пустити на підняття мінімальних пенсій - це підтягне середні пенсії. Тобто якщо ми зруйнуємо погану пенсійну систему, дамо гроші найнезабезпеченішим, ми зможемо легко зробити мінімальну пенсію на рівні 1,5 тис грн, а то й більше. І після цього держава має моральне право ставити питання про збільшення цін на газ», - переконаний експерт.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Олександр Савченко, дибаланс бюджету, Пільги, пенсійна реформа


Читайте такожКоментарі (0)
avatar