Колеса та ролики – найзатребуваніші сфери застосування
З моменту першого використання колеса життя людини змінилося кардинальним чином. На сьогоднішній день сфер застосування цього винаходу дуже багато, воно торкається практично кожної області життєдіяльності. Наприклад, у промисловості колеса для візків та тачок використовують як опорні. З їх допомогою процес переміщення вантажу стає на порядок швидшим і менш енерговитратним.
На які категорії діляться колеса для візків
Для правильної експлуатації необхідно враховувати можливості вантажопідйомності та максимально допустимий тиск на колесо. За параметрами можна виділити такі підгрупи:
- легке навантаження. В даному випадку максимальним допустимим навантаженням вважається 200 кг. Як правило, опорні ковзанки використовуються у візках супермаркетів, у садівництві, у складських приміщеннях, на побутовій техніці та меблях. Для зручності експлуатації на деяких моделях встановлюють поворотний механізм із додатковим гальмом;
- середнє допустиме навантаження (400 кг). Моделі широко застосовуються у громадській сфері, у складських приміщеннях з будівельними матеріалами, на підйомно-транспортній техніці;
- збільшене навантаження (110 кг) на одну одиницю. Варіанти затребувані у важкій промисловості та складських приміщеннях;
- максимальне навантаження (до 7 тон). Вироби потрібні в машинобудуванні, суднобудуванні та гірничодобувній галузі.
Від вибору запчастини та технічних характеристик залежатимуть процес виробництва, цілісність техніки та вантажу, що перевозиться.
Типи покриттів коліс
Враховуючи той факт, що поверхня, якою їздитимуть візки та тачки, може бути найрізноманітнішою (метал, грати, бетон, ґрунт, плоска або з перешкодами), покриття коліс повинні бути відповідними. Це можуть бути різновиди гуми, поліуретан, пропілен, термопластик. Наприклад можна взяти великий гіпермаркет, у якому пересуваються як навантажувачі, і клієнти з візками. Щоб не залишати слідів на підлоговому покритті, використовується спеціальна сіра гума.
Поліуретанові вироби мають більш високі характеристики, які можуть використовуватися в агресивному середовищі. Наприклад, вони не піддаються впливу морської води, температури, засобів для дезінфікування.
Окрім покриття, ролики можуть бути виготовлені із різних матеріалів: алюміній, пластик, метал. Другим за важливістю аспектом є влаштування підшипника. Ця деталь теж приймає на себе більшу частину допустимого навантаження, безпосередньо відповідає за функціональність та продуктивність колеса. Типи підшипників можуть бути наступні: роликові, кулькові та деталі ковзання.
У харчовій промисловості використовується окремий набір матеріалів як для самого колеса, так і для покриття. Дані елементи повинні бути виготовлені без додаткових хімічних домішок, щоб не виділяти шкідливі речовини за високих температур.
Джерело: fregat.com.ua
Читайте також |
Коментарі (0) |