реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Які місцеві збори та податки збирають громади Чернігівщини?

Децентралізація дозволила громадам отримати нові фінансові ресурси, і це створює можливості для розвитку територій. На сьогодні кожна громада може встановлювати декілька місцевих податків та зборів. На відміну від загальнодержавних місцеві повністю зараховуються до їх бюджетів.

Громади встановлюють: плату за землю, плату за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок, туристичний збір, збір за місця для паркування транспортних засобів та транспортний податок.

«Громади мають можливості впливати на зростання бюджету. І не лише встановлюючи ставки та розміри податків і зборів. Важливо працювати над зростанням податкової бази. І тут одним рішенням ради не обійтись. Це спільна робота фінансового органу громади, старост, депутатів, голови громади і кожного мешканця», - наголошує Олександр Мельник, експерт з питань муніципальних фінансів та управління Чернігівського регіонального офісу Програми.

Команда Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» сьогодні організувала тренінг «Встановлення місцевих податків та зборів» на якому обговорили законодавство та процес встановлення таких податків, а також особливості регуляторних процедур.

«Важливо аби заклади, які створює громада, мали статус юридичної особи, а отже, розробляли свій кошторис та мали власні рахунки у банку. Це дозволить таким закладам отримувати грантові кошти. Така інституалізація також позитивно впливатиме на розвиток кадрової спроможності громади», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми.

Дискусії учасників тренінгу стосувались можливостей встановлення місцевих податків. Також, говорили про успішні приклади громад, які проводили земельні аукціони з продажу прав оренди та власності. Адже такі заходи дозволяють залучати додаткові фінансові ресурси до бюджету.

За підсумками 2020 року близько третини консолідованого бюджету громад країни становили місцеві податки та збори. І в багатьох громадах є можливості для зростання таких платежів, а для цього необхідно підсилювати свій фінансовий менеджмент та працювати над ефективністю управління наявними ресурсами.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Дмитро КЛИМЕНКОТеги:Податки, децентралізація


Читайте також


Коментарі (0)
avatar