реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Як столичні хірурги у Чернігові здивувалися

Чернігівські хірурги знайомилися із новітніми технологіями у практиці оперативних втручань та налагоджували професійні зв»язки з одним із провідних профільних інститутів країни під час науково-практичної конференції « Сучасні лікувальні впливи при поширених хірургічних станах», яка відбулась 18-го листопада у Чернігові.

Практика зустрічей вчених і науковців провідних медичних закладів України зі спеціалістами в регіонах переслідує кілька цілей: можливість ознайомлення лікарів із сучасними тенденціями розвитку тієї чи іншої галузі медичної науки, налагодження зв»язків між лікувальними установами, підвищення на місцях кваліфікації спеціалістів та знайомство з матеріально-технічною базою і можливостями лікувально-профілактичних закладів в областях.

Чернігівщина стала першим регіоном України, куди приїхали представники Національного інституту хірургії і трансплантології імені О. Шалімова аби ознайомити колег із головними напрямками своєї роботи та вивчити місцевий досвід. Науковці інституту побували у Чернігівській міській лікарні №2 – закладом охорони здоров»я з потужною хірургічною базою, а також взяли участь у проведенні науково-практичної конференції щодо сучасних аспектів оперативного лікування поширених патологій, що потребують оперативних втручань.

«Ми були приємно вражені можливостями Другої міської лікарні Чернігова,особливо сучасним ангіографо, подібного обладнання немає навіть у деяких провідних київських клініках, - зазначив директор НІХТ ім.О. Шалімова, Голова правління Асоціації хірургів України, професор Юрій Поляченко. – Чернігівські хірурги вміють на ньому працювати і володіють унікальною методикою лікування невідкладних станів і вже допомогли не одній сотні пацієнтів. Впевнені, що буде налагоджений зв»язок між нашим інститутом та лікарями Чернігівщини в плані безперешкодного направлення пацієнтів до нас для консультацій та подальшого лікування. З цією метою розробляється відповідна угода, яка дозволить хворим з найвіддаленішого села отримувати якісну допомогу у нашому закладі. До речі, - наголосив Юрій Поляченко, - я хочу спростувати сталу думку стосовно дороговартісного лікування у Києві – Інститут хірургії і трансплантології імені О. Шалімова – державна бюджетна установа. Ми хоча і маємо певні проблеми із фінансуванням, консультації і лікування у нас безкоштовні. Тому пацієнти сплачують лише за використання витратних матеріалів і поки що змушені купувати за власний кошт медикаменти. Таким чином,
будемо працювати над тим, щоб ланцюг – районний хірург – обласний хірург-інститут Шалімова працював і давав відчутні результати».

На конференції, яку відкрила і побажала її учасникам плідної праці начальник управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова, було представлено низку доповідей провідних фахівців шалімівського інституту, зокрема, впровадження лапароскопічної хірургії паренхіматозних органів черевної порожнини, ургентного оперативного втручання при гострому холециститі і панкреатиті, гастродуоденальних кровотечах. Також йшлося про новації в області серцево-судинної хірургії ( хірургічній галузі, в якій чернігівські лікарі посідають одне з перших місць в Україні) та в лікуванні травм кінцівок.

Під час конференції був налагоджений двосторонній зв»язок, адже київські вчені ледве встигали відповідати на численні запитання учасників зустрічі.

«Ми знайшли порозуміння по багатьох напрямках роботи, - зазначив, підбиваючи підсумки конференції, Голова правління обласного осередку Асоціації хірургів України, головний хірург управління охорони здоров»я ОДА, кандидат медичних наук Валерій Василинчук, - наприклад, поділилися своїми напрацюваннями у застосуванні малоінвазивної хірургії, дізналися думки київських професорів стосовно того, як повинна працювати хірургічна служба області в умовах кадрової кризи. Поки що ми не маємо можливість робити операції з анатомічного відновлення кисті верхніх кінцівок, не можемо робити операцій на серці таких, як у Києві, аорто-коронарне шунтування – а це вимога сьогодення. Сподіваємося, що необхідні зв»язки між Чернігівською областю і інститутом Шалімова будуть налагоджені. Тому київським колегам варто лише подякувати за розуміння наших проблем і намагання допомогти».

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації



Теги:хірургія, управління охорони здоров'я ЧОДА, Чернігів


Читайте також






Коментарі (0)
avatar