реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Грип: епідемічний поріг на Чернігівщині перевищений!

За останньою інформацією обласної санітарно епідеміологічної служби, захворюваність на грип і ГРВІ на Чернігівщині на 41,5% перевищила епідемічний поріг. Понад 60% хворих – діти. Результати вірусологічного моніторингу засвідчують, що в області циркулюють збудники ГРВІ (аденовіруси, РС-вірус, парагрип) та грипу В.

Що ж таке грип і як його попередити?

Грип – це гостра вірусна інфекція, яка легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, коли хворий кашляє, чхає чи просто розмовляє. Грип циркулює в усьому світі і захворіти на нього може кожна людина будь-якого віку. Хвороба викликає щорічні сезонні епідемії, пік яких у районах з помірним кліматом припадає на зиму. Це серйозна проблема громадського здоров’я, яка викликає тяжкі ускладнення і може призводити до смертельних випадків в групах населення підвищеного ризику.

До груп епідемічного ризику (висока вірогідність інфікування грипом) належать діти дошкільного віку, школярі, підлітки, студенти, персонал медичних, учбових закладів, інтернатів, будинків дитини та осіб похилого віку; робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, військові, а також всі, хто перебуває в контакті з великою кількістю людей. Остерігатися інфікування мають також особи з хронічними захворюваннями (дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин), люди, яким за 60 років, жінки 2-го і 3-го триместру вагітності.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Як правило, грип починається з лихоманки. Потім різко підвищується температура, хворий відчуває загальну слабкість, ломоту у всьому тілі, головний біль та біль у м’язах і суглобах.

При появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби й не наражати інших людей на небезпеку, для декого смертельну. Якщо є можливість, хворого треба негайно ізолювати в окрему кімнату і виділити йому посуд. Лікаря треба викликати обов’язково! Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Діагноз хвороби визначає тільки лікар!

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей. До них відносяться всі оздоровчі заходи для підвищення опірної здатності організму. Це фізична культура, загартування, обмеження впливу шкідливих звичок, уникнення перевтоми, раціональне харчування з достатнім вмістом в їжі вітамінів, вживання традиційних часнику та цибулі.

Під час підйому захворюваності на грип слід уникати місць скупчення людей, масових заходів, обмежити користування громадським транспортом, перебування поряд з людьми з ознаками респіраторної інфекції – з нежитюю, кашлем, почервонілими очима. Регулярно провітрюйте і робіть вологе прибирання як у помешканні, так і в робочих приміщеннях. Це потрібно для знищення вірусів і бактерій, які залишаються активними упродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини. При наявності хворого вдома слід забезпечити максимальну його ізоляцію, часто провітрювати кімнату, ретельно мити руки та посуд. Не слід забувати про користування в приміщенні марлевими пов’язками, які необхідно міняти кожні 4 години.

Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтеся руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси й бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем, що містить спирт.

Перед виходом з дому намастіть ніс маззю, кремом або олією. Після повернення додому промивайте ніс та носоглотку водою з додаванням кухонної солі та соди.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищить ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя вам і людям, що знаходяться поруч з вами.

Також пам’ятайте, що щорічна вакцинація залишається найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Ірина Ейсимонт,
зав. відділу пропаганди здорового способу життя
Обласного центру ІАТПЗСЖ
Теги:грип


Читайте такожКоментарі (0)
avatar