Головна › Новини › Поради
Грійтеся, але... не до cмерті!
20-Жов-10 1008 0.0 0
Вітчизняна та зарубіжна промисловість випускає велику кількість електронагрівальних приладів для побуту. Окрім цих приладів, населення користується безліччю електронагрівальних приладів кустарного, тобто саморобного, виготовлення (так званих «козликів») різної конструкції і призначення, які часто виготовлені без дотримання не тільки елементарних вимог пожежної безпеки, а й здорового глузду.

Висока пожежна небезпека цих приладів обумовлена не тільки великою кількістю випромінюваного тепла та високою температурою нагрівальних елементів, а й тим, що відбувається перевантаження електричних мереж, контактних елементів і штепсельних роз’ємів, магнітних пускачів, вимикачів тощо. Через це виникають пожежі.
Від початку 2010 року в Чернігівській області виникло 225 пожеж, пов’язаних з улаштуванням або експлуатацією будь-якого електричного обладнання.

2 лютого в с. Калюжинці Срібнянського району виникла пожежа на кухні житлового будинку. Не витримав навантаження і загорівся китайський подовжувач до холодильника. Вогонь швидко розповсюдився по горючих матеріалах і пластику, яким була оздоблена кухня. 67-річна господарка намагалась покинути небезпечну зону, проте вогонь перекрив вихід назовні. Надихавшись токсичних продуктів горіння, жінка загинула у власному помешканні.

5 лютого у селищі Линовиця Прилуцького району сталася пожежа житлового будинку, під час якої загинув 85-річний батько господарки. Для обігріву помешкання використовувався масляний обігрівач, що дозволено правилами пожежної безпеки. Однак увімкнений він був у електромережу через китайський подовжувач, який частково лежав на ліжку. Крім того, в електролічильнику використовувались «жучки» замість стандартних запобіжників. Через перевантаження подовжувач спалахнув, загорілась постіль. Від задушливого чаду літня людина загинула.

Для безпеки власної оселі та майна треба пам’ятати такі правила:

- електронагрівачі повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та електророзеток заводського виготовлення із заземленими контактами;
- електронагрівальні прилади повинні встановлюватись на негорючій основі;
- температура зовнішньої поверхні у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С (терморегулятор має бути відрегульований);
- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.
Під час експлуатації електронагрівальних приладів забороняється:
- встановлювати електронагрівальні прилади безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;
- встановлювати саморобні плавкі вставки, «жучки» в апаратах захисту від коротких замкнень;
- використовувати електронагрівальний прилад для сушіння одягу та інших матеріалів;
- під’єднувати декілька приладів в одну розетку;
- накривати горючим матеріалом електронагрівальний прилад;
- відхиляти маслонаповнені електронагрівачі від вертикалі;
- залишати без догляду при виході з приміщення увімкнені в електромережу електронагрівальні прилади.
Лише при додержанні цих правил можна уникнути лиха.

Олексій МОРГУН,
навчально-методичний центр цивільного захисту та
безпеки життєдіяльності Чернігівської області
Теги:жучки, китайські подовжувачі, електронагрівальні прилади, обігрівачі


Читайте такожКоментарі (0)
avatar