реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Грав, як жив. Помер актор Богдан Ступка

Помер геніальний актор, лауреат Національної Шевченківської премії, Герой України Богдан Сильвестрович Ступка. Життя 71-річного актора обірвалося о 7.45 у столичній лікарні "Феофанія", де він провів останні чотири місяці.
Актор хотів померти у той самий день, що і його мама - Марія Григорівна пішла з життя у ніч з 23 на 24 липня 2007 року
.

Народився 27 серпня 1941 року в селі Куликів на Львівщині.

Вступав на хімічний факультет, але іспити склав невдало. Влаштувався в обсерваторію, працював певний час у Баку, поступив на заочне відділення філологічного факультету Львівського університету.

1961 року закінчив акторську студію при Львівському академічному драмтеатрі ім. М.Заньковецької і до 1978 р. працював у цьому театрі.Його творчим наставником був Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драмтеатр ім. І.Франка. Слідом за вчителем у цей театр перейшов і Б.Ступка.

1984 року закінчив заочне відділення театрознавчого факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.

У 1999-2001 роках - міністр культури і мистецтв України.

2001 року після смерті Сергія Данченка очолив Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Понад 100 ролей у кіно та 50 - у театрі. Серед найвідоміших -- в "Украденому серці", "Тевьє- молочнику", на жаль, зіграв і в антиукраїнському "Тарсі Бульбі"...

Держава виділяла кошти на його лікування за кордоном, прем'єр-міністр Азаров подарував будинок у Конча- Заспі.Теги:Тарас Бульба, Украдене серце, тевьє- молочник, Богдан Ступка


Читайте такожКоментарі (3)
avatar
1
Господи! Прости йому гріхи земні, та прийми до царства Свого,
avatar
2
Земля пухом, а пам'ять вічна!
avatar
3
НЕ випадково, що смерть Ступки була топ-новиною на російських каналах і євроньюс, був він у великій пошані за усіх влад.
avatar