реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Головний храм Корюківки переходить у ПЦУ

Сьогодні, по завершенню богослужіння, у місті Корюківка біля Вознесенського храму пройшли збори громади, на яких ухвалено рішення про перехід з московської до української церкви. «За» проголосували 159 прихожан, один голос був проти і один, що утримався.

Ініціаторкою руху за перехід Вознесенської церкви до ПЦУ стала місцева мешканка, журналістка Альона Макаренко. Як вона сама розповіла, її батько брав участь у відбудові цього храму, коли він після комуністичного запустіння був переданий громаді. Але з початком Широкої війни їх сім’я уже не могла молитися в храмі, де поминали московського патріарха і цьогоріч паски її родина вже святила у храмі Православної церкви України. Але й лишати свій храм, до якого звикли, вона не хотіла – тож організувала збір підписів за перехід парафії до ПЦУ. За короткий час назбирала більше 500 підписів.

На зборах всі бажаючі голосувати – реєструвалися, а місцева влада забезпечила присутність поліції та швидкої медичної допомоги. Їх участь не була затребуваною – голосування пройшло усвідомлено і спокійно. Хоча нинішній настоятель храму о. Олександр Дем’яненко участі в голосуванні не брав, сховавшись у храмі.

Довідково: Вознесенська церква Корюківки збудована 1904 року і є пам’яткою архітектури.

Василь ЧЕПУРНИЙ
Фото Євгена Орди.Теги:пцу, Корюківка, перехід парафій, УПЦ МП, широка війна, Альона Макаренко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar