реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Геть тіні на зарплатах!

Результати роботи по виявленню порушень під час виплати громадянам заробітної плати та інших доходів

Основним напрямком у роботі органів державної податкової служби, для зняття соціальної напруги у суспільстві та сприяння у вихованні правової свідомості серед населення є спрямування зусиль на забезпечення добровільної сплати податків та встановлення партнерських взаємовідносин з платниками податків, проведення масово-роз’яснювальної роботи.

Міські податківці спрямовують свої зусилля на виявлення та руйнування схем ухилень від оподаткування платниками податків з метою залучення додаткових коштів до бюджету, у тому числі ліквідації джерел походження «тіньових» коштів для виплати доходів громадянам без сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

З початку поточного року при перевірці суб’єктів господарювання-юридичних осіб, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам з порушенням податкового законодавства, до бюджету донараховано 1,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Вжиття практичних заходів дало змогу виявити 1113 найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод та без сплати податку, а також залучити до державної реєстрації 140 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. Додатково до бюджету надійшло 98 тис. грн.

З метою здійснення контролю за дотриманням роботодавцями трудового і податкового законодавства проводиться робота по погашенню заборгованості із заробітної плати. З початку року за результатами заслуховування керівників підприємств – боржників на засіданнях комісій при міській раді з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, участь у роботі яких приймають представники податкової інспекції, погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 0,6 млн. грн., до бюджету надійшло 0,05 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

У рамках проведення заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення спільно з органами місцевої влади проводиться робота щодо суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату у незначних розмірах, менше або на рівні законодавчо встановленого мінімуму. За результатами проведеної роботи з початку року підвищили рівень виплати заробітної плати 333 суб’єктів, до бюджету додатково надійшло 0,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Лариса СИЧ, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПСТеги:податок на доходи, ДПС в Чернігові, детінізація


Читайте такожКоментарі (0)
avatar