реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Ганебні призначення привели до появи потенційних вбивць

Сьогодні вже можна стверджувати, що Зеленський найбільше ризикував не тоді, коли вирішив залишитися в Києві з початком війни (за що йому – респект й уважуха), а значно раніше, призначивши у жовтні 2019 року на керівництво Управлінням держохорони такого собі Сергія Рудя. Головним його професійним досягненням була викладацька робота в Інституті державної охорони. Оперативною роботою ніколи не займався, служив у прикордонних військах.

Рудя звільнили з посади 9 травня без пояснень. Але вони й не потрібні: двома днями раніше СБУ викрила двох полковників-«кротів» у службі УДО. ЗА повідомленням СБУ вони готували низку вбивств очільників держави, зокрема Зеленського, Буданова, Малюка.

Ключовим агентом ФСБ вочевидь був полковник УДО Андрій Гук: це він отримував зброю, виконував команди, їздив на зустрічі з куратором й «відряджав» родичку за кордон для регулярного отримання винагороди. Про нього майже нічого невідомо. Але це вельми цікавий персонаж, якого Рудь поставив на дуже відповідальну посаду. Гук – колишній «альфовець» СБУ. Ця структура неодноразово проявляла себе не найкращим чином з початку російського вторгнення у 2014. Достатньо згадати командира донецької «Альфи» Ходаковського, який разом із третиною підлеглих зрадив Батьківщину й нині активно воює проти України.

«Альфівця» Гука новий керівник УДО Рудь призначив керівником силового спецпідрозділу УДО «Булат». Це не дуже численна, але потужна сила, до якої входять професіонали з різною спеціалізацією – підривники й снайпери зокрема. Для багатьох, хто «в темі» це призначення одразу здалося дивним. Чому командувати «спєцами» не призначили когось зі своїх, хто б знався на специфіці роботи підрозділу й користувався повагою підлеглих? Рудь надав перевагу варягові…

Напочатку повномаштабного вторгнення у «Булаті» стався скандал: зник табельний пістолет. Керівник мав безпосередньо відповісти за це. Але «суворе покарання» полягало лише у позбавленні посади й переведенні в інший підрозділ УДО зі збереженням посадового окладу й решти доплат. До того ж за Гуком залишилась можливість доступу до надсекретної інформації, що стосувалася безпеки перших осіб держави. Тобто ворог зробив правильний вибір, заагентуривши Гука. А от чому такий вибір при призначенні керівника спецпідрозділу зробив Рудь – відповідь має знайти слідство.

Напевно слідчим також варто розібратися у тому чому з перших хвилин вторгнення не було очеплено урядовий квартал, що є безпосередньою зоною відповідальності УДО. Автор безпосередньо з початком обстрілу наших міст й військових містечок вільно гуляв Печерськом й не помітив жодних скупчень бійців президентського полку, «Булату», бронетехніки у ключових місцях біля об’єктів держуправління. Вже тоді мені здалося, що звичайна розгубленість й непрофесіоналізм – погане пояснення. Адже все, що має робити УДО у подібних випадках детально розписано у відомчих документах. Рудь має відповісти на це, а також відповісти за законом.

Можна припустити, що окрім зміни керівництва служби в УДО можуть відбутися й інші кадрові рішення. Чи встиг Гук заагентурити когось з підлеглих? Навіть важко оцінити ступінь небезпеки, яка загрожувала Зеленському та іншим, якби через втрату пістолету Гука на самому початку війни не зняли з керівництва підрозділом, бійці якого ледь не щодня розглядають охоронюваних персон у приціл антиснайперської гвинтівки…

Навряд чи нам стануть відомі всі подробиці цієї ганебної справи до кінця війни. Залишається стежити за долею екс-начальника Рудя й за кадровими рішеннями нового керівництва УДО.

Олег ЄЛЬЦОВТеги:Замах, Олег Єльцов, удо, команда ЗЕ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar