реклама партнерів:
Головна › Новини › Проблема

ФСБ "працює" в Україні

25-Трав-10 1219 0.0 0
УНІАН провела розмову з недавнім головою СБУ Валентином Наливайченком, який нині очолив громадську ініціативу "Оновлення країни". Фрагмент розмови -- вашій увазі.

--Наприкінці лютого ще за вашого головування СБУ співробітниками органів на півдні України були гучно затримані російські шпигуни, у тому числі співробітник ФСБ Володимир Олександров. Якщо я не помиляюсь, за другу половину 2009-ого і 2010-ий рік СБУ затримало близько десяти шпигунів. Враховуючи нашу міцну кооперацію із Росією, як Ви гадаєте, будуть поводитися із російськими розвідниками: судитимуть чи відпустять?

Валентин Наливайченко:
-- Справа не в правилах поводження із російськими розвідниками. Потрібно чітко зрозуміти наявність загроз і деструктивну роботу закордонних спецслужб проти громадян України, секретоносіїв та навіть проти території України. Найбільша загроза – вона нікуди не ділася – це загроза територіальній цілісності держави. Сепаратизм. Ця загроза залишається, і будь-яка іноземна спецслужба, яка стоїть за цим, не лише головний ворог для спецслужб України, а й для всієї правоохоронної системи України.

ФСБ не заперечувала проти затримання згаданих вами офіцерів, бо їх взяли на гарячому, задокументували і з санкції прокуратури головний організатор був заарештований і повинен бути притягнутий до відповідальності, згідно законодавства України. І в подальшому, якщо представники іноземних спецслужб будуть займатися дестуктивною діяльністю, в українських спецслужбах достатньо професіоналів, щоб і надалі їх зупиняти.

Головний фігурант останнього шпигунського скандалу, полковник ФСБ, був затриманий в Одесі. Матеріали тоді були передані до суду з висуненням обвинувачення. Тепер треба запитати в СБУ та Прокуратурі, який зараз статус цієї справи. Щодо практики передачі або непередачі заарештованих осіб, це загальносвітова практика. Але є принципові питання. Спочатку повинна бути визнана ступінь провини та збитки, які ця група під керівництвом цього конкретного шпигуна нанесла.

Це цілком конкретна військово-розвідувальна діяльність на нашій території проти наших громадян. Якщо людину вербують шприцем, погрожуючи, що введуть або вірус СНІДу, або якусь іншу небезпечну хворобу, якщо погрожують здоров’ю її дітей, - це той самий бандитизм, але під прикриттям спецслужб.

-- Це робила група старшого співробітника ФСБ Олександрова?

-- Я наводжу приклади, скажімо так, з відкритих джерел. Але якщо вони є, то це має бути визнано в судовому порядку, затребувано роз’яснення, чому так діяли проти наших громадян...

-- А є політична воля нового керівництва так поводитися із російськими шпигунами?

--Це слід запитувати у нового керівництва. Я переконаний - повинна бути, назалежно від того, які це шпигуни, румунські чи російські, чи якоїсь іншої держави. Потрібно діяти на упередження і не давати на нашій території розгортати іноземні розвідувальні мережі.
Теги:ФСБ, Оновлення країни, наливайченко, розвідка, шпигуни, СБУ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar