реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

"Дивна птаха" Олена Шульга

Сьогодні – 80 років з дня народження Олени Шульги, талановитої поетеси нелегкої долі з Прилуки.

Шульга Олена Василівна (Прилуки, 1946 – 2004). У дитинстві дівчинку скувала тяжка хвороба. Попри все, вона була сповнена віри в життя, в те, що мусиш творити добро. Закінчила Київський державний інститут культури, працювала бібліотекаркою у Прилуках. 1991 року в київському видавництві «Молодь» вийшла збірка Олени Шульги «Зелений листопад», після якої поетесу прийняли до Національної спілки письменників України. Твори О. Шульги друкувалися в періодиці. Видала збірку поезії «Дивна птаха», за яку 2003 року удостоєна звання лауреатки Чернігівської обласної премії імені М. Коцюбинського.

Прилучани дбають про вшанування пам`яті своєї талановитої землячки. На будинку, де вона мешкала, встановлена меморіальна дошка в її честь. Багато роблять для популяризації її творчості міська і районна бібліотеки, міський Клуб книголюбів, який очолює Лідія Афанасіївна Скотнікова. Вона особисто дуже багато робить для вшанування пам`яті поетеси, збереження і популяризації її творчості.

Міська центральна бібліотека імені Любові Забашти і Клуб книголюбів 10 травня проводять захід з нагоди 80-річчя з дня народження Олени Шульги
Для підтримки поетеси, її творчості багато зробив Олександер Шугай, відомий український письменник, літературознавець. Ось і недавно у журналі «Дзвін» (Львів) він опублікував велике дослідження про Олену Шульгу.

Петро АНТОНЕНКО



Теги:Олена Шульга, Петро Антоненко, українська поезія, Прилуки


Читайте також






Коментарі (0)
avatar