Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ
Дурні палять траву! Зупиніть їх!
11-Бер-15 1048 0.0 0
З настанням теплої погоди громадяни почали масово спалювати сміття, сухе листя, залишки минулорічної рослинності на присадибних ділянках і дачах. Крім того, мають місце факти випалювання трави або стерні уздовж узбіччя доріг та на полях сільгосппідприємств. Як наслідок, лише протягом минулої доби на Чернігівщині за цих обставин виникло 24 пожежі у екосистемах, вигоріло більше 60 га території та пошкоджено 15 будівель і споруд. Дана ситуація склалася через те, що громадяни та керівники деяких підприємств, ігноруючи заходи пожежної безпеки, не замислюються над можливими наслідками такої безпечності.

Так, у с. Шмаївка Чернігівського та с. Малий Дирчин Городнянського районів через неконтрольоване спалювання сміття згоріло 3 господарчі будівлі.

В с. Тур’я Щорського, біля сіл Ведмедівка і Загребелля Носівського й Сосницького районів вигоріло 21 га сухої трави.

Слід зазначити, що якби не оперативне втручання підрозділів Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області, наслідки пожеж у екосистемах могли бути набагато масштабнішими та непередбачуваними, адже поривами вітру неконтрольоване полум’я миттєво охоплює великі території, будівлі, споруди та лісові масиви.

У зв’язку з цим, рятувальники ДСНС закликають населення дотримуватися вимог Законів України "Про охорону атмосферного повітря", “Про охорону навколишнього природного середовища” та правил пожежної безпеки. Це дозволить не стати винуватцем пожежі, уникнути зайвих матеріальних втрат та не спричинити загрозу власному життю й безпеці оточуючих. Якщо Ви отримали від повноважених служб дозвіл на спалювання рослинності чи сміття, будьте уважними та обережними у поводженні з вогнем. Перш, ніж розпалити багаття, необхідно розчистити навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду та постійно контролюйте процес горіння. Перебуваючи в лісових масивах, паркових зонах і біля торфовищ, не кидайте непогашені сірники, недопалки та ні в якому разі не розпалюйте вогнища.

Пам’ятайте, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої рослинності, її залишків або опалого листя без відповідного на те дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння карається накладенням адміністративного стягнення на громадян у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень, а на посадових осіб - від 850-ти до 1190-та грн.

УДСНС у Чернігівській області

P.S. Заголовок поставлено редакцією, а не управлінням з надзвичайних ситуацій...


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:підпал трави, суха трава, екосистема, Надзвичайні ситуації


Читайте такожКоментарі (0)
avatar