Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Депутати звертаються щодо газу
06-Лют-20 431 0.0 0
З ініціативи міського голови Чернігова Владислава Атрошенка зібралася позачергова сесія міської ради для обговорення проблемного питання, зумовленого змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу газу.
На початку обговорення Владислав Атрошенко наголосив на тому, що справжня суть цього питання – не в кількості платіжок, як подають це деякі коментатори. Суть у тому, що вперше в історії України пропонується вносити фактично авансом платежі за неспожитий газ. Більше того, вони розраховуються за правилами, які в сучасних кліматичних та економічних умовах призводять до значних переплат – а різниця потім споживачеві не повертається.

« Неприйнятною є будь-яка методика, яка в кінцевому рахунку має на меті виставлення платіжок, які не відповідають реальному споживанню за попередній місяць. Людина повинна платити тільки за реально спожите – це правило, що діє в усьому світі. Будь-які інші порядки, чим би вони не були визначені, є лукавством», - підкреслив він.

А за два дні до сесії міський голова поширив свою позицію: «Багато людей, які з різних причин взагалі виїхали на роботу чи ще кудись, навіть при вимкненому опалені отримали нараховані платежі за газ. Люди обурені, бо вони не спожили газ, але мусять платити за нього. І це абсолютно справедливе обурення, яке я, як міський голова і як громадянин підтримую».

На сесії виступали не тільки депутати, але й регіональний представник НКРЕКП у Чернігівській області Олександр Тимошенко, комерційний директор ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко та член спостережної ради ПАТ «Облтеплокомуненерго» Олег Ємець. Наслідком сесії стало звернення до керівництва держави, де, зокрема, говориться: «З січня поточного року плата нараховується не за фактичні обсяги споживання газу в межах приєднаної потужності об’єктів споживання, а за штучно визначені обсяги споживання в межах річної замовленої потужності об’єктів, що розраховуються виходячи з обсягів споживання природного газу за попередній «газовий рік» (пункт 2 глави 6 змін до Кодексу газорозподільних систем, затверджених Постановою НКРЕКП № 2080). Наразі, періодом для розрахунку річної замовленої потужності об’єктів споживання та, відповідно, плати за послуги з розподілу газу визначено період з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року.
Такий підхід є необ’єктивним, недоцільним та спричиняє ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення».

Депутатів обурює, що через впровадження заходів з енергозбереження та теплу зиму споживання газу бюджетними закладами Чернігова за період з жовтня 2019 року по січень 2020 року у порівнянні з жовтнем 2018 року – січнем 2019 року скоротилось на 18 % (з 106,3 тис. м куб до 87,4 тис. м куб), проте для нарахування плати за розподіл газу застосовуються попередні збільшені обсяги споживання. Точно так і для населення.
Сесія Чернігівської міської ради просить керівництво держави терміново скасувати постанову НКРЕП та запровадити механізм нарахування плати за фактичні обсяги споживання.

Василь ЧЕПУРНИЙ,

Фото Віктора КОШМАЛАТеги:Чернігівська міська рада, Владислав Атрошенко, платіжки за газ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar