реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Депутата- ухилянта розушукують

Справу ексдепутата Чернігівської міської ради, причетного до організації каналу незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку, передали до суду.

Про це повідомляє Управління СБУ в Чернігівській області.

Мова йде про Сергія Кирієнка, депутата від партії "Рідний дім". Він був заступником комісії міськради з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції. Наскільки відомо, він перебуває у Великій Британії, щонайменше, з початку 2023-го року, виїхавши за кордон як людина, що супроводжувала інваліда. Повідомлялося, що депутату оголошували підозру через те, що пов'язана з ним організація, ймовірно, незаконно перевозила чоловіків через кордон. Втім, сам депутат казав, що грошей не брав й з СБУ з ним ніхто не зв'язувався.

Слідством встановлено, що посадовець та його спільники підшукували осіб, що бажали уникнути мобілізації, та пропонували їм за грошову винагороду вирішити питання щодо безперешкодного виїзду за межі країни.

Після сплати «клієнтами» частини обумовленої суми організатор злочинної оборудки, користуючись реквізитами створеної ним громадської організації, формував пакет документів та надсилав його на адресу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

На підставі цих сфальсифікованих документів Мінінфраструктури надавало вказаним у листах особам дозвіл на виїзд за межі України та направляло інформацію до Укртрансбезпеки для внесення до електронної системи «Шлях».

У подальшому потенційні призовники виїжджали до країн Євросоюзу.

За таку «послугу» ухилянти мали сплатити від 5 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та фінансових можливостей клієнтів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки скерували до суду обвинувачення на ексдепутата за статтями:

ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Сергія Кирієнка оголошено в міжнародний розшук.Теги:Сергій Кирієнко, ухилянти, Чернігівська міська рада, СБУ, Рідний дім, мобілізація


Читайте такожКоментарі (0)
avatar