реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Канал ухилянтів від депутата міськради

Служба безпеки України повідомила депутату Чернігівської міської ради підозру про його причетність до організації каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Як повідомила прес- група обласного управління СБУ, зібрано достатню доказову базу про те, що депутат та троє місцевих мешканців організували злочинну схему, яка дозволяла потенційним призовникам виїжджати за межі України під час воєнного стану.
Для реалізації оборудки ділки підшукували військовозобов’язаних, які виявляли бажання незаконно виїхати з України. Після сплати «клієнтами» «авансу», зловмисники оформлювали ухилянтів у якості «водіїв-волонтерів» до місцевої громадської організації, яку очолював депутат.

У подальшому, для внесення відповідних даних до електронної системи «Шлях», депутат подавав інформацію про фіктивних «волонтерів» до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
Ціна втечі за кордон була біля 5 тисяч доларів США – брали як готівкою, так і банківськими переказами коштів на особисті рахунки. Сума залежала від терміновості виїзду і фінансових можливостей клієнтів.
Оперативні дані свідчать, що для оформлення ухилянтів депутат використовував листи від різних установ та організацій, які постраждали внаслідок збройної агресії рф. Серед цих організацій були дитячі медичні заклади та інші громадські установи, які дійсно потребували підтримки. Проте жодної гуманітарної допомоги задекларовані обранцем «адресати» не отримували.

Отже депутату повідомлено про підозру за: -ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
-ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Проте сам депутат переховується від правосуддя за кордоном. Вирішується питання щодо оголошення його у розшук. Тривають подальші слідчо-оперативні дії для притягнення винних осіб до відповідальності.

За даними медіа, мова йде про депутата від партії "Рідний дім" Сергія Кирієнка, який з Великобританії просився у відставку з депутатства, але колеги - депутати міськради його не відпустили. Тепер він може голосувати онлайн і з-за кордону...Теги:Рідний дім, СБУ, ухилянти, широка війна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar