Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Декларація і сьогодення
17-Лип-18 399 0.0 0
Засідання за «круглим столом» з нагоди 28-ої річниці прийняття Декларації про державний суверенітет пройшло 16 липня в обласній державній адміністрації.

Обговорити історичне значення прийняття документу та його вплив на подальший хід боротьби за незалежність України зібрались учасники подій кінця 80-х – початку 90-х років XX століття – представники Чернігівської обласної організації Народного Руху України, науковці, історики та громадськість.

На початку засідання його учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять земляків - борців за волю та незалежність України. Окремо згадали Левка Лук’яненка – славетного уродженця Чернігівського краю, українського дисидента, політичного та громадського діяча, Героя України, чиє життя обірвалося 7 липня цього року.

Про обставини прийняття Декларації говорили учасники зустрічі - співробітник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Горобець та учасник подій кінця 80-х – початку 90-х років XX століття Сергій Соломаха. А один із засновників обласної організації Руху, а нині почесний голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Василь Чепурний наголосив, що нам потрібна не будь-яка незалежна Україна, а ще й Україна справедлива. Цю ж думку продовжив активіст екологічного руху, лікар Іван Осадців, розповівши, зокрема, про перипетії навколо створення центру реабілітації фронтовиків, на який, виявляється, давно виділені гроші, а центру нема.

Повертаючись до постаті ще одного нашого видатного земляка, автора Акту про незалежність України - Левка Лук’яненка, присутні одностайно підтримали думку про необхідність масштабного проведення заходів з його увічнення. Зокрема, говорили і про необхідність перейменування вулиці в обласному центрі на честь Героя України, спорудження пам’ятника, а також оновлення експозиції відповідного музею на Городнянщині. Для реалізації задуманого учасниками «круглого столу» прийнято рішення про створення обласного громадського комітету щодо вшанування пам’яті Левка Лук’яненка, до складу якого увійдуть самі учасники засідання, а також усі, хто забажає долучитися до розробки відповідного комплексу заходів.

За повідомленням сайту Чернігівської ОДАТеги:Чернігівсьа ОДА, Декларація про державний сувереніте, Левко Лук'яненко, Василь Чепурний


Читайте такожКоментарі (0)
avatar