реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Чернігівський Спас відкриють до кінця місяця

Відкрити Спасо-Преображенський собор у Чернігові планують до 28 червня, пише “Суспільне”.

Під час підготовчих робіт та реставрації хочуть залучити досвід колег із заповідника “Софія Київська”. До Чернігова вже приїхали його представники, щоб підписати меморандум про співпрацю. Досвід київських колег може допомогти уникнути помилок під час реставрації та відновлення собору.

Генеральна директорка “Софії Київської” Неля Куковальська розповіла, що після огляду собору в неї склалось враження, що священики УПЦ МП використовували його в корисливих цілях. Вони зневажливо ставились і використовували його як місце для заробляння коштів.

Для відновлення Спасо-Преображенського собору знадобиться близько десяти років, але все залежатиме від фінансування. По-перше, треба вирішити питання з відмосткою і з відводом води від стін, які замокають. Наступним кроком загнати капілярний підсос води знову у землю.

Ці роботи необхідно виконати першими, щоб зберегти конструкцію собору. Окремо дослідять іконостас. Нині в соборі на благодійній основі працюють три клінінгових компанії. Щоб залучити гроші на відбудову, його відкриють для відвідування, як музей. Також заповідник шукає благодійників, які можуть допомогти з фінансуванням реставраційних робіт.Теги:Спаський собор, Софія Київська, НАІЗ Чернігів стародавній


Читайте такожКоментарі (0)
avatar