реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Чернігівська міськрада - проти переслідування Порошенка

Чернігівська міська рада схвалила звернення до Президента України та Верховної Ради України, офісу Генерального Прокурора України щодо неприпустимості переслідування опозиції та консолідації суспільства задля захисту інтересів української держави. Таке рішення прийняте депутатами 23 грудня на засіданні 15 сесії VIII скликання.

- Це стосується не тільки Петра Порошенка як лідера опозиції. На часі дуже складна зовнішня ситуація, але ще більше складна наша внутрішня ситуація руйнації цінностей незалежної України, - звернулася до колег-депутатів ініціаторка звернення, голова фракції «Європейська солідарність» у міській раді Ірина Соломаха.

Підтримати це звернення депутатів закликав і секретар міської ради Олександр Ломако.

- Можна по-різному ставитися до Петра Порошенка як до людини і політика. Він не один раз брав участь у виборах і виборці давали йому оцінки. Але ми чітко розуміємо, що ця справа зараз витягнута не з метою покарати винного чи зробити якусь боротьбу з порушеннями і, тим більше, з державною зрадою. А це елемент політичної боротьби, коли зараз у нас втрачає довіру по всій соціології діюча влада, - зазначив він. - Вже є позиція багатьох міжнародних структур і політиків з-за кордону, які також називають це політичним тиском. І ми як міська рада, я думаю, що абсолютно логічно звернемося, щоб не допустити скочування України до авторитарної країни і політичних репресій. Завжди це погано закінчувалося для будь-якої влади, і ми розуміємо, що не потрібно цього допускати.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко теж висловив свою особисту думку щодо тих подій, які сьогодні розвиваються навколо п’ятого президента. Хоча й попередив:

- Оскільки на мене як на міського голову, який не погодився з деякими рішеннями Уряду, здійснюється досить серйозний тиск з боку ДБР, я дуже толерантно висловлюся, щоб не посилити цей тиск.

Але констатував: влада за два роки свого правління продемонструвала повну нездатність ефективно, вчасно і адекватно відповідати на ті виклики, які є перед країною.

- У нас суцільна проблеми в економіці, в нас проблеми у внутрішній політиці, проблеми у зовнішній політиці. І це проблеми не тільки якоїсь ефемерної країни – це проблеми кожного українця, - підкреслив Атрошенко.

Міський голова продовжив:
- Ви знаєте моє досить складне особисте ставлення до Петра Олексійовича. Але на сьогоднішній день це виглядає дійсно як спроба відволікти увагу суспільства, створить якесь шоу. Це розділяє суспільство – а наразі, на фоні зовнішньої загрози, треба об’єднувати. Це шоу і звинувачення в торгівлі з ЛНР/ДНР виглядають смішно на фоні закупівлі білоруської електроенергії, яка є частиною єдиної енергосистеми, разом з Росією. І сьогодні якщо ми платимо гроші за електроенергію з Білорусі – ми так само платимо гроші за ті кулі і снаряди, якими потім будуть вбивати наших солдат на Сході. Звинувачення п’ятого президента в торгівлі вугіллям нічим не більше ніж торгівля електроенергією. Це нічим не більше ніж торгівля «Сватами» на російському ринку через голландську прокладку і інших речей.

Разом з тим, очільник Чернігова зазначив, що як міський голова він не є в опозиції до діючої влади і в багатьох речах підтримує Президента України.

Проте, обов’язок міського голови перед виборцями полягає також і в тому, щоби людям говорити правду про те, що відбувається сьогодні в країні. Не замовчуючи, що нею сьогодні фактично взятий напрямок згортання децентралізації, політичного тиску на неугодних, непрофесійних і безграмотних дій.
При двох депутатах, які утримались від голосування, міська рада ухвалила направити запропоноване звернення 28 голосами «за».

Пресслужба Чернігівської міської радиТеги:Чернігівська міська рада, команда ЗЕ, підозра Порошенку


Читайте такожКоментарі (0)
avatar