Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Чернігівщина: Не вистачає токарів, зварювальників, столярів...
15-Лип-20 653 0.0 0
Виїзд багатьох молодих працівників на роботу за кордон, вихід на пенсію старих спеціалістів уже давно створили дефіцит простих робітничих професій на Чернігівщині.

Про це йшлося на нараді в обласній державній адміністрації. У ній взяли участь директори закладів освіти професійно-технічного спрямування, керівники структурних підрозділів ОДА, об'єднань роботодавців та підприємств-роботодавців області, обласного центру зайнятості.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко проблему сформулював так: "Під час поїздок Чернігівщиною багато зустрічаюсь з підприємцями. Одне з проблемних питань, озвучене більшістю керівників промислових підприємств та аграрного сектору, -- нестача кваліфікованих кадрів".

В області 14 закладів профтехосвіти готують фахівців майже 70 професій, але рівень їхньої підготовки не задовольняє. На нараді керівники підприємств висловили готовність залучати студентів на виробничу практику. Вирішено опрацювати типовий договір між роботодавцем і закладом освіти щодо проходження практики студентами.

Тривожить те, що з 18 тисяч безробітних області, які нині перебувають на обліку, 30 відсотків не мають професії або не працюють за професією та потребують перенавчання. На нараді вирішено вивчити питання і про скорочення терміну програми перепідготовки, що дасть змогу працівникам швидше влаштуватися на роботу.

На знімку: шляхи розв'язання проблем пропонує начальник обласного департаменту освіти та науки Микола Конопацький.
"Голос України"
Фото прес-служби Чернігівської ОДА.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Андрій Прокопенко, робітничі професії, Чернігівська ОДА


Читайте такожКоментарі (0)
avatar