Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
Чернігівці вшанувала Великого Кобзаря. Фоторепортаж
09-Бер-12 1188 0.0 0
9 березня 2012 року на Валу, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, активісти націонал-демократичних партій та громадських організацій традиційно відзначили День народження Великого Кобзаря.
Учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Голова Чернігівської обласної організації УНП Володимир Ступак наголосив, що пророчі слова Тараса Шевченка про єднання актуальні сьогодні як ніколи. Він закликав всі українські опозиційні партії узгодити кандидатів на мажоритарних виборчих округах та спільними зусиллями у виборчих комісіях захистити волевиявлення виборців. Тільки так можна відновити демократію у країні, організувати ефективну охорону прав і свобод усіх громадян.
Заступник голови обласної організації партії «Наша Україна» Станіслав Лоленко нагадав, що за два роки діяльності нової влади життя в країні різко погіршилося, передвиборчі обіцянки забуті. Він закликав громаду до рішучої боротьби і мобілізації зусиль на парламентських виборах.
Народний художник України Володимир Ємець розповів, що йому довелося докласти багато зусиль для реалізації ідеї увічнити Кобзаря на чернігівському Валу у молодому віці. Таке зображення нашого генія символізує молодість і перспективу нації.
Голова обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Михайло Данилюк процитував твори Тараса Шевченка, таким чином окресливши політичну та соціальну ситуацію в Україні та необхідність консолідованої боротьби народу за вільне життя.
Поетеса, автор відомої «Козачки», педагог і просвітянка Надія Галковська виголосила свій новий вірш «До Тараса»:
Йдемо щороку
до Тараса
Під березневий
передзвін…
А ще й Десна
не розлилася,
Не прилетіли
журавлі.
В снігу дрімають
первоцвіти,
І серце холодом
взялось
Без теплих слів,
новин привітних.
Невже нічого
не збулось?-
Питаєм знову
у Поета,
А Він всміхається,
мовчить,
І в тому мовчазному
злеті
До нас звертається
і вчить,
Як не зганьбити
Землю, Мову,
Як випромінювать
Добро.
Ідемо до Тараса
знову,
Рівняймо крок,
рівняймо крок.
Поет і громадський діяч Станіслав Журавель закликав захистити українську мову, культуру та інші права титульної нації у власній державі.
На завершення заходу його учасники заспівали «Реве та стогне Дніпр широкий» та Гімн України – «Ще не вмерла Україна».
Організатори акції: Координаційна рада національно-демократичних сил Чернігівщини (Українська Народна партія, «Наша Україна», Конгрес Українських Націоналістів, Українська платформа «Собор»), обласна організація Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, міська організація Української народної молоді. У заході також взяли участь й інші місцеві політичні партії та громадські організації.

Прес-служба Чернігівської обласної організації УНП


Коментарі (0)
avatar