Головна › Новини › Споживач
Через місяць багаті пенсіонери трохи поділяться
24-Трав-14 1064 0.0 0
З 1 липня заможні пенсіонери сплачуватимуть з власних пенсій податок на доходи фізичних осіб

ДПІ у м. Чернігові нагадує, що через необхідність економного та раціонального використання державних коштів Верховною Радою був прийнятий Закон України від 27.03.2014 р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

З поміж багатьох заходів нормативний документ також передбачає введення змін до Податкового кодексу України стосовно податку на доходи фізичних осіб, які набудуть чинності вже з 1 липня 2014 року.

Зокрема, статтю 164 розділу IV Податкового кодексу доповнено новим підпунктом 164.2.19 такого змісту: "Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять тисяч гривень на місяць, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати".

Отже, з 1 липня, з суми перевищення 10 тисяч гривень (на місяць) нарахованої пенсії, органи Пенсійного фонду, як податкові агенти, будуть утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % (17 %).

Інформаційно-комунікаційний сектор
ДПІ у м. Чернігові


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:пенсіонери, нові податки, ДПІ в Чернігові


Читайте такожКоментарі (0)
avatar