Церковне гадання влади на трьох коропських храмах
Попри 11-й рік російсько-української війни, попри існування на території Коропа двох зареєстрованих парафій ПЦУ, попри численні загибелі захисників у бою за українську Україну та її Незалежність, попри наявність бажаючих прихожан ходити саме до української церкви, попри звернення до іноземних держав про допомогу у боротьбі з загарбником, в Коропі і надалі діє лише ЄДИНА церква і це російська – Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП), де як і всі промосковські представники люблять обдурювати українців та опускають із назви позначення "МП".
Так, у Коропі діє в самому центрі міста Свято-Успенська церква УПЦ МП, що перебуває відносно РПЦ у відносинах підпорядкування. А поруч розміщена довжелезна алея Слави полеглих Захисників, які вже мовчать, не в стані щось сказати, чинити опір, бо саме такого когнітивного дисонансу прагне московія.
І ось, попри достатню кількість храмів в Коропі, який називали «Город-Короп, сім церков» у боротьбі за становлення української церкви представникам парафії ПЦУ доводиться битись як «рибі об лід».
Перша парафія - Вознесіння Господнього ПЦУ в селищі Короп, на чолі з її головою - Мілюковим А.І., бореться за право користування приміщення Вознесенського храму, який пустує та, згідно Державного реєстру речових прав, не має свого власника.Даний храм знаходиться під віданням Чернігівської обласної ради.
Навпроти розміщений Іллінський храм-руїна, де за власної ініціативи, на основі тривалої міцної дружби голови парафії Мілюкова А.І. з священником-капеланом отцем Романом з Батурина, які спільно пройшли Революцію Гідності, на даний час їздить за 40 кілометрів до Коропа, аби допомагати у боротьбі за визволення української церкви та проводить богослужіння.
Куди вже протягом майже трьох років приходить помірна кількість людей, моляться Богу своєю рідною українською мовою, де кожне слово чітке і зрозуміле, залягає в душу! ПОЖЕРТВИ ВІРЯН ЗАВЖДИ СКЕРОВУЮТЬ ЯК ДОПОМОГУ АРМІЇ!!!
На Великдень кількість прихожан ПЦУ Вознесіння Господнього сягає більше тисячі!
Таким чином, ці громадяни яскраво демонструють своє волевиявлення участі в богослужіннях ПРОСТО СЕРЕД ВУЛИЦІ, в дворі храму-руїн, аби тільки жодним чином НЕ БУТИ ПРИЧЕТНИМ ДО РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКВИ. Серед них і військові та їх родини!
Проте, облаштування обрядів більше схоже на виїзну церемонію, де кожного разу подружжя Мілюкових возять необхідне приладдя, зокрема, підсвічники, столи, килими для закриття вікон в храмі щоб створити мінімальний затишок.
Друга парафія ПЦУ в селищі Короп - Феодосійська, голова якої Шкурко В.П., толерує користування Феодосійською церквою, що знаходиться на балансі Коропської селищної ради. І де на даний час розміщений історико-археологічний музей.
Отже, як бачимо це два різних відання храмів, а відповідно порядок передачі в право користування якими регулюються різними нормативно-правовими актами та для прийняття позитивного рішення потрібна необхідна кількість голосів депутатського складу відповідною радою (селищною чи обласною) у залежності від об’єкту нерухомості.
Так, під час 37-сесії Коропської селищної ради рішення про передачу Феодосіївського храму Феодосівській Парафії ПЦУ не набрало належної кількості голосів депутатського складу. В обґрунтування даного висновку було покладено за основу збереження регіонального музею, також гіпотеза щодо його перенесення до іншого приміщення потягне значне використання державних коштів, що в умовах війни не доцільне і не першочергове, у той час як на території Коропа знаходиться інший пустуючий храм, і дії щодо його права користування вже вживаються!
Третя парафія Святого-Успення УПЦ МП (Московського патріархату) – єдина в Коропі ЯКА МАЄ ВЛАСНИЙ ХРАМ та який, на жаль, завжди заповнений прихожанами, що ніби під рашиським опіумом, під впливом п'ятої колони продовжують його відвідувати, незважаючи на численні смерті українців, зокрема, і своїх рідних синів та дочок, братів та сестер.
Крім того, парафіянам Свято-Успенської УПЦ МП замало одного храму, так вони час від часу для служби відкривають Вознесенський храм, доступ до якого мають на підставі охоронного договору, чим намагаються унеможливити подачу клопотання з аргументами, що приміщення не використовується.
Відповідно до Постанови ВП ВСУ від 3 квітня 2024 року у справі № 906/1330/21, рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюється не менш як 2/3 від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту.
Проте, в Коропі, на жаль, нема навіть половини! Просвітницька робота над населенням місцевою владою не проводиться!
А часом навпаки, державний службовець начальник відділу Коропської селищної ради, місцевий автор численних статей про висвітлення життєдіяльності громади, який має фб-групу на 5 тис підписників, оприлюднює інформацію про толерування церкви з промосковськими настроями.
При консультації з юристом, який має досвід з подібною практикою в області розповідає, що такі справи найбрудніші, оскільки це боротьба за вплив на підсвідомість і московити не зупиняються, а суди можуть тривати роками. Люди вимагатимуть швидкого результату, що дасть місце і час для провокацій та «ламання дров»!
Все ж вважаю потрібно бути більш активними деяким місцевим депутатам, які мають займатися в першу чергу своїми ПРЯМИМИ обов’язками та наближеним активістам, зокрема, які займаються волонтерською діяльністю та мають певну аудиторію серед місцевих жителів, яку надбали лише завдяки згуртованим зусиллям, проте часом нехтують етикою своєї діяльності. Або ж тоді навпаки, хоча б не перешкоджати!
Проте часто спостерігаються протиріччя, не консолідованість або активні дії, які розходяться з нормами права, викликають створення оцінки дій, як заклики, підбурювання до незаконного вторгнення чи обговорення з обласними депутатами справ щодо храму без запрошення будь-кого з голів парафій ПЦУ. В той час, як наприклад, депутати Рівненської облради на позачерговій сесії проголосували за заборону УПЦ МП на території області. Діяльність УПЦ МП також заборонили на Волині.
Отже, потрібно всім разом «взятися за гуж», щоб віз їхав, або ж тоді, принаймні, не вдаватися до гри у героїв байки про Лебідь, Щуку і Рака. Але що ж, нема часу роздумувати. Кожному своє робити! А можливо, у кожного своя мета!
«Всі хочуть щоб правда стала на їх бік, та не всі самі хочуть ставати на бік правди!»
Водночас, на державному рівні 20 серпня поточного року прийнято Закон № 8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», згідно якого якщо релігійна організація не виконує припис ДЕСС щодо афілійованості – її визнають афілійованою з РПЦ, а також ініціюють розірвання договору про користування державним, чи комунальним майном. Проте, деякі критики розповідають що даний закон не допоможе забезпечити повну заборону УПЦ МП на території України і в подальшому можливі сценарії розвитку подій, зокрема, що УПЦ МП проігнорує закон й через дев’ять місяців розпочинаються судові процеси, а також “довгий головний біль”.
На даний час голова Парафії Вознесіння Господнього ПЦУ в селищі Короп Вознесіння Господнього Мілюков А.І. проробив наступну роботу. На підставі численних звернень, листування та представництва парафії в різних інстанціях та установах з клопотаннями про передачу Вознесенського храму у їх користування встановлено наступне.
Листом Коропського бюро технічної інвентаризації від 14.09.2023 №61 поінформовано, що право власності на об`єкт нерухомого майна не зареєстровано, інформація щодо власників відсутня.Згідно паспорта пам’ятки архітектури національного значення, об’єкт культурної спадщини національного значення «Вознесенська церква» (охоронний №839), перебуває у комунальній власності Чернігівської обласної ради. Рішенням 23 сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 22.05.2020 «Вознесенська церква» включена до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.
Відповідно до листа Управління містобудування та архітектури від 03.08.2023 №02.1-09/1080 та постанови Ради Міністрів Української РСР від24.08.1963 №970 ''Вознесенська церква'' - пам’ятка архітектури національного значення, охоронний номер 839, є комунальною власністю Чернігівської обласної ради та перебуває на балансі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації.
Проте, у відповіді Чернігівська обласна рада зазначає, що на її балансі церква не перебуває, а Перелік об`єктів комунальної власності області, до складу якого увійшов і зазначений об’єкт, є лише документом системного обліку і веденням єдиної бази даних і не встановлює факт передачі у комунальну власність, тому відсутня можливість надати необхідні для державної реєстрації прав документи.
ТАК, РІШЕННЯМ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ВІД 25.01.2024 ЗОБОВ’ЯЗАНО ЧЕРНІГІВСЬКУ ОБЛАСНУ РАДУ ВЖИТИ ЗАХОДІВ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ПАМ’ЯТКУ АРХІТЕКТУРИ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ «ВОЗНЕСЕНСЬКА ЦЕРКВА», ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ ПО ВУЛ. ВОЗНЕСЕНСЬКА, 19, СМТ КОРОП, НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО РАЙОНУ, ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
ВИЗНАНО ПРОТИПРАВНОЮ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ.
На даний час триває апеляційне оскарження за скаргою Чернігівської обласної ради. Згідно ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2024 призначено до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження з 09.04.2024 р.
Поряд з тим, вжиті заходи щодо виготовлення технічної документації на Вознесенський храм.
Постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2024 №1015 внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини національного значення згідно з переліком, серед іншого, Вознесенську церкву, датування 1764 року, в с-ще Короп, вул. Вознесенська, 19, охоронний номер 250076.
Вікторія ДРОБ'ЯЗКО
Так, у Коропі діє в самому центрі міста Свято-Успенська церква УПЦ МП, що перебуває відносно РПЦ у відносинах підпорядкування. А поруч розміщена довжелезна алея Слави полеглих Захисників, які вже мовчать, не в стані щось сказати, чинити опір, бо саме такого когнітивного дисонансу прагне московія.
І ось, попри достатню кількість храмів в Коропі, який називали «Город-Короп, сім церков» у боротьбі за становлення української церкви представникам парафії ПЦУ доводиться битись як «рибі об лід».
Перша парафія - Вознесіння Господнього ПЦУ в селищі Короп, на чолі з її головою - Мілюковим А.І., бореться за право користування приміщення Вознесенського храму, який пустує та, згідно Державного реєстру речових прав, не має свого власника.Даний храм знаходиться під віданням Чернігівської обласної ради.
Навпроти розміщений Іллінський храм-руїна, де за власної ініціативи, на основі тривалої міцної дружби голови парафії Мілюкова А.І. з священником-капеланом отцем Романом з Батурина, які спільно пройшли Революцію Гідності, на даний час їздить за 40 кілометрів до Коропа, аби допомагати у боротьбі за визволення української церкви та проводить богослужіння.
Куди вже протягом майже трьох років приходить помірна кількість людей, моляться Богу своєю рідною українською мовою, де кожне слово чітке і зрозуміле, залягає в душу! ПОЖЕРТВИ ВІРЯН ЗАВЖДИ СКЕРОВУЮТЬ ЯК ДОПОМОГУ АРМІЇ!!!
На Великдень кількість прихожан ПЦУ Вознесіння Господнього сягає більше тисячі!
Таким чином, ці громадяни яскраво демонструють своє волевиявлення участі в богослужіннях ПРОСТО СЕРЕД ВУЛИЦІ, в дворі храму-руїн, аби тільки жодним чином НЕ БУТИ ПРИЧЕТНИМ ДО РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКВИ. Серед них і військові та їх родини!
Проте, облаштування обрядів більше схоже на виїзну церемонію, де кожного разу подружжя Мілюкових возять необхідне приладдя, зокрема, підсвічники, столи, килими для закриття вікон в храмі щоб створити мінімальний затишок.
Друга парафія ПЦУ в селищі Короп - Феодосійська, голова якої Шкурко В.П., толерує користування Феодосійською церквою, що знаходиться на балансі Коропської селищної ради. І де на даний час розміщений історико-археологічний музей.
Отже, як бачимо це два різних відання храмів, а відповідно порядок передачі в право користування якими регулюються різними нормативно-правовими актами та для прийняття позитивного рішення потрібна необхідна кількість голосів депутатського складу відповідною радою (селищною чи обласною) у залежності від об’єкту нерухомості.
Так, під час 37-сесії Коропської селищної ради рішення про передачу Феодосіївського храму Феодосівській Парафії ПЦУ не набрало належної кількості голосів депутатського складу. В обґрунтування даного висновку було покладено за основу збереження регіонального музею, також гіпотеза щодо його перенесення до іншого приміщення потягне значне використання державних коштів, що в умовах війни не доцільне і не першочергове, у той час як на території Коропа знаходиться інший пустуючий храм, і дії щодо його права користування вже вживаються!
Третя парафія Святого-Успення УПЦ МП (Московського патріархату) – єдина в Коропі ЯКА МАЄ ВЛАСНИЙ ХРАМ та який, на жаль, завжди заповнений прихожанами, що ніби під рашиським опіумом, під впливом п'ятої колони продовжують його відвідувати, незважаючи на численні смерті українців, зокрема, і своїх рідних синів та дочок, братів та сестер.
Крім того, парафіянам Свято-Успенської УПЦ МП замало одного храму, так вони час від часу для служби відкривають Вознесенський храм, доступ до якого мають на підставі охоронного договору, чим намагаються унеможливити подачу клопотання з аргументами, що приміщення не використовується.
Відповідно до Постанови ВП ВСУ від 3 квітня 2024 року у справі № 906/1330/21, рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюється не менш як 2/3 від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту.
Проте, в Коропі, на жаль, нема навіть половини! Просвітницька робота над населенням місцевою владою не проводиться!
А часом навпаки, державний службовець начальник відділу Коропської селищної ради, місцевий автор численних статей про висвітлення життєдіяльності громади, який має фб-групу на 5 тис підписників, оприлюднює інформацію про толерування церкви з промосковськими настроями.
При консультації з юристом, який має досвід з подібною практикою в області розповідає, що такі справи найбрудніші, оскільки це боротьба за вплив на підсвідомість і московити не зупиняються, а суди можуть тривати роками. Люди вимагатимуть швидкого результату, що дасть місце і час для провокацій та «ламання дров»!
Все ж вважаю потрібно бути більш активними деяким місцевим депутатам, які мають займатися в першу чергу своїми ПРЯМИМИ обов’язками та наближеним активістам, зокрема, які займаються волонтерською діяльністю та мають певну аудиторію серед місцевих жителів, яку надбали лише завдяки згуртованим зусиллям, проте часом нехтують етикою своєї діяльності. Або ж тоді навпаки, хоча б не перешкоджати!
Проте часто спостерігаються протиріччя, не консолідованість або активні дії, які розходяться з нормами права, викликають створення оцінки дій, як заклики, підбурювання до незаконного вторгнення чи обговорення з обласними депутатами справ щодо храму без запрошення будь-кого з голів парафій ПЦУ. В той час, як наприклад, депутати Рівненської облради на позачерговій сесії проголосували за заборону УПЦ МП на території області. Діяльність УПЦ МП також заборонили на Волині.
Отже, потрібно всім разом «взятися за гуж», щоб віз їхав, або ж тоді, принаймні, не вдаватися до гри у героїв байки про Лебідь, Щуку і Рака. Але що ж, нема часу роздумувати. Кожному своє робити! А можливо, у кожного своя мета!
«Всі хочуть щоб правда стала на їх бік, та не всі самі хочуть ставати на бік правди!»
Водночас, на державному рівні 20 серпня поточного року прийнято Закон № 8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», згідно якого якщо релігійна організація не виконує припис ДЕСС щодо афілійованості – її визнають афілійованою з РПЦ, а також ініціюють розірвання договору про користування державним, чи комунальним майном. Проте, деякі критики розповідають що даний закон не допоможе забезпечити повну заборону УПЦ МП на території України і в подальшому можливі сценарії розвитку подій, зокрема, що УПЦ МП проігнорує закон й через дев’ять місяців розпочинаються судові процеси, а також “довгий головний біль”.
На даний час голова Парафії Вознесіння Господнього ПЦУ в селищі Короп Вознесіння Господнього Мілюков А.І. проробив наступну роботу. На підставі численних звернень, листування та представництва парафії в різних інстанціях та установах з клопотаннями про передачу Вознесенського храму у їх користування встановлено наступне.
Листом Коропського бюро технічної інвентаризації від 14.09.2023 №61 поінформовано, що право власності на об`єкт нерухомого майна не зареєстровано, інформація щодо власників відсутня.Згідно паспорта пам’ятки архітектури національного значення, об’єкт культурної спадщини національного значення «Вознесенська церква» (охоронний №839), перебуває у комунальній власності Чернігівської обласної ради. Рішенням 23 сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 22.05.2020 «Вознесенська церква» включена до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.
Відповідно до листа Управління містобудування та архітектури від 03.08.2023 №02.1-09/1080 та постанови Ради Міністрів Української РСР від24.08.1963 №970 ''Вознесенська церква'' - пам’ятка архітектури національного значення, охоронний номер 839, є комунальною власністю Чернігівської обласної ради та перебуває на балансі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації.
Проте, у відповіді Чернігівська обласна рада зазначає, що на її балансі церква не перебуває, а Перелік об`єктів комунальної власності області, до складу якого увійшов і зазначений об’єкт, є лише документом системного обліку і веденням єдиної бази даних і не встановлює факт передачі у комунальну власність, тому відсутня можливість надати необхідні для державної реєстрації прав документи.
ТАК, РІШЕННЯМ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ВІД 25.01.2024 ЗОБОВ’ЯЗАНО ЧЕРНІГІВСЬКУ ОБЛАСНУ РАДУ ВЖИТИ ЗАХОДІВ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ПАМ’ЯТКУ АРХІТЕКТУРИ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ «ВОЗНЕСЕНСЬКА ЦЕРКВА», ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ ПО ВУЛ. ВОЗНЕСЕНСЬКА, 19, СМТ КОРОП, НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО РАЙОНУ, ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
ВИЗНАНО ПРОТИПРАВНОЮ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ.
На даний час триває апеляційне оскарження за скаргою Чернігівської обласної ради. Згідно ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2024 призначено до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження з 09.04.2024 р.
Поряд з тим, вжиті заходи щодо виготовлення технічної документації на Вознесенський храм.
Постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2024 №1015 внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини національного значення згідно з переліком, серед іншого, Вознесенську церкву, датування 1764 року, в с-ще Короп, вул. Вознесенська, 19, охоронний номер 250076.
Вікторія ДРОБ'ЯЗКО
Читайте також |
Коментарі (0) |