реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Бої за громадську раду: чи варта шкурка вичинки?
13-Бер-17 952 4.5 0
Засідання нової громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації не відбулося, оскільки не підписане відповідне розпорядження голови облдержадміністрації.

Причину громадським активістам пояснив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.

— Проект розпорядження «Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації», підготовлений на підставі рішення установчих зборів, передбачав у складі ради 71 представника громадської організації. Проте, за висновком юридичного відділу ОДА цей проект не відповідає вимогам чинного законодавства.

Андрій Подорван детально зупинився на аргументах, викладених у висновку юристів. Так, Типове положення про громадську раду затверджено Постановою КМУ від 3 листопада 2010 року №996. Абзац 2 пункту 7 цього положення передбачає, що «кількісний склад громадської ради визначається установчими зборами та не може становити більш як 35 осіб». Тому розроблений проект розпорядження було визнано таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Такий стан речей виявився неприйнятним для більшості присутніх у залі. Вони вважають, що Типове положення, затверджене Постановою КМУ носить рекомендаційний характер і обмеження чисельного складу Громадської ради не є обов’язковим.

Голова ОДА Валерій Куліч, що з'явився в залі у розпал дискусії, намагався переконати присутніх у доцільності дотримання вимог, викладених у Постанові КМУ. Проте учасники зборів наполягали на тому, що до складу Громадської ради має увійти 71 представник ГО.

Зрештою, очільник виконавчої влади області погодився підписати розпорядження з 71 членом ради, але зауважив, що рішення ради можуть бути через суд визнані нечинними. Проте, громадська рада - дорадчий орган і її рішення носять рекомендаційний характер. Тож незрозуміло - чому стільки шуму навколо маловпливової інституції, яка досі не відзначилися реальним впливом?! Хіба що попередній голова ради Вадим Антошин здобув посаду керівника центру патріотичного виховання - ото й увесь результат.

Василь ЧЕПУРНИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Валеярій Куліч, Чернігівська ОДА, Громадська рада, Андрій Подорван


Читайте такожКоментарі (0)
avatar