реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Блок - пост "Україна" у Прилуці

28-Бер-19 764 0.0 0
Так, я радий, що існує окрема шкала українських подій. Без чужинського мейнстріму, без гібридних домішок.

Вистава "Блок-пост "Україна" у будівлі Прилуцького театру в осерді Гетьманщини - серед топових для мене. У березні.

"Блок-пост "Україна" - новітня українська драматургія за мотивами ріжучих і колючих віршів Бориса Гуменюка. У виконанні воїстину мандрівного театру "Дзеркало".

Восьмеро учасників сценічної містерії "повернули" Війну в життя приспаної Прилуки. А це зробити не так просто.

- Війни нема... Є! - імпровізують актори з Січеславського театру Шевченка. Вони так і назвали свою версію вистави за творами Гуменюка. У Дніпрі вона йде із аншлагами. Українськими.

Отже маємо ДВІ сценічні версії одних і тих самих творів Гуменюка. Річ промовиста!

Сам Борис Гуменюк - корінний галичанин - після демобілізації з московського фронту оселився тут же, на Гетьманщині, неподалік рідного села Миколи Міхновського.

На Прилуку дістався майже автостопом. Спочатку вибрьохався до траси Київ-Прилука - в районі села Ядлівка. І вже звідти - на власну виставу. Мав слово, говорив про поезію, допити полонених, відірвані кінцівки й радість жити саме зараз.

Дякую київцю Денису Попову, який зміг організувати це Українське Свято в Прилуці. Тепер волочитимусь за театром "Дзеркало" по правій і лівій стороні Дніпра!

За Блок-Постом Україна - по воюючій Україні.

Ростислав МАРТИНЮК

На фото: глядачі й актори театру "Дзеркало" у будівлі Округового театру Прилуки 1930 р.;Теги:Прилука, Ростислав Мартинюк, Борис Гуменюк, театр Дзеркало


Читайте такожКоментарі (0)
avatar