реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Блискуча операція української розвідки

Україна повернула під свій контроль "Вишки Бойка" — бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля узбережжя Криму в Чорному морі, які були під окупацією з 2014 року та які Росія використовувала у військових цілях з початку широкомасштабного вторгнення.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України у Telegram.

Як зазначили в ГУР, із 2022 року Росія використовувала платформи як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

"Унікальну операцію зі встановлення контролю над "Вишками Бойка" провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи "Петро Годовалець" та "Україна", а також СПБУ "Таврида" і СПБУ "Сиваш", — йдеться у повідомленні.

За даними української розвідки, спецпризначенці захопили під час своєї операції цінні трофеї. Зокрема, запас вертолітних боєприпасів типу некерованих авіаційних ракет та радіолокаційну станцію "Нева", яка відстежує рух кораблів у Чорному морі.

"Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити", — зазначили у ГУР МО."Суспільне/ Новини"Теги:широка війна, Гур, Чорне море


Читайте такожКоментарі (0)
avatar