реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Арсеній Яценюк: «Немає вічних політиків і вічних угод»

Лідер «Фронту Змін» наголошує, що ратифікована парламентом угода про продовження перебування Чорноморського флоту на території України може бути денонсована відповідно до Віденського права.

– Немає вічних політиків і вічних угод. За Віденським правом, угоду можна денонсувати. Тому справа зараз не в ній, а в тому, чи прийде 2012 року до влади покоління політиків, здатних відстоювати національні інтереси, – наголосив Яценюк, звертаючись до активістів «Фронту Змін» із усіх областей України, які прийшли у вівторок, 27 травня, під стіни парламенту протестувати проти здачі Януковичем суверенітету України.

Лише за чотири дні «фронтовики» зібрали понад 100 тисяч підписів під зверненням до Верховної Ради з вимогою не ратифікувати харківські домовленості. Підписні листи активісти вручили лідерові «Фронту Змін» для оголошення своїх вимог із парламентської трибуни. Проте брутальне порушення спікером і коаліцією «тушок» процедури ведення засідання не дало можливості виголосити тверду позицію простих українців на захист незалежності та суверенітету нашої країни.

– Такого в історії українського парламенту ще не було. Те, що сьогодні зробив голова Верховної Ради, означає тільки одне – країна стане відображенням парламентського протистояння, – зазначив Арсеній Яценюк. – Вони (президент, коаліція, уряд – авт.) почули запах крові й зараз будуть іти далі й далі. Але всякому початку є кінець. Вони все одно звернуть собі шию.

Політик заявив, що «Фронт Змін» продовжить збір підписів проти харківських угод. І це вже фактично стане збором підписів проти чинної влади:

– Так не можна чинити. Замість того, щоб знайти в суспільстві консенсус, за 50 днів президент і уряд з цією коаліцією розкололи країну на дві частини. Ця влада має піти в минуле.

Звертаючись до людей, які пікетували Верховну Раду, Арсеній Яценюк закликав усіх українців об’єднатися, аби не допустити розпродажу України цією владою:

– Нічого не пропало! У нас є сила, є воля! Перемога буде не швидка. Але ця перемога буде!

Він закликав присутніх на площі під Верховною Радою вірити в себе і свої сили:

– Я звертаюся до кожного з вас – їдьте у ваші області, міста, села. Переконуйте сусідів, друзів, знайомих.

Головним завданням для опозиції Яценюк вважає проведення дострокових парламентських виборів:

– Інакше Янукович до 2012 року розпродасть всю Україну. Із нами Бог і Україна! Ми переможемо!

Зважаючи на останні події, Арсеній Яценюк запропонував законопроект №6340. Ним передбачено ввести кримінальне покарання за дії, вчинені державними діячами або уповноваженими від влади особами, які укладають міжнародні угоди всупереч закону. За такий злочин пропонується карати ув’язненням від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати керівні посади на строк до трьох років із конфіскацією майна.

За ті самі дії, якщо вони призвели до втрати коштів у великих та особливо великих розмірах чи інших тяжких наслідків, або вчинені повторно, пропонується карати позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або ж довічним ув’язненням із конфіскацією майна.
Теги:Янукович, Арсеній Яценюк, кримінал на Януковича, опозиція, розпуск ВР


Читайте такожКоментарі (0)
avatar