Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
750 злодіїв на Чернігівщині
01-Жов-16 707 0.0 0
Впродовж 2016 року на Чернігівщині виявлено більше 750 крадіжок газу

Зазвичай крадуть газ власники великих домів, ті, кому вже відключено газ через несплату, або підприємці, на потреби свого бизнесу.

С початку року фахівці ПАТ «Чернігівгаз» зафіксували понад 750 порушень, пов`язаних з несанкціонованим споживанням газу, внаслідок чого підприємству було завдано збитків на майже 665 тис грн. З них вже відшкодовано 223,6 тис грн.

Частіше за всіх до незаконних маніпуляцій з газоспоживанням вдаються власники будівель з великою опалювальною площею, ті, кому вже відключено газ за борги, або підприємці.Втім, втручаючись в роботу лічильника або здійснюючи під’єднання в діючий газогін в обхід лічильника, недобросовісні споживачі не лише забезпечують собі проблеми з розрахунками на майбутнє, але й наражають на небезпеку себе і оточуючих.

«Зриваючи пломби або самовільно врізаючись в газопровід, окрім додаткових фінансових витрат, які в десятки разів перевищують легальне споживання, порушники закладають на території своїх обійсть справжню «бомбу уповільненої дії», - розповідає директор з безпеки «Чернігівгазу» Сергій Лещенко. Адже внаслідок непрофесійно виконаних робіт існує реальна загроза витоку газу, що в подальшому може призвести до вибуху і людських жертв.

Систематичні перевірки по виявленню та недопущенню крадіжок газу є одним з найважливіших напрямків роботи газорозподільної компанії. На сьогодні газовики мають в арсеналі сучасні прилади, які в змозі знайти самовільні приєднання.

За фактами втручань фахівці «Чернігівгазу» складають акти про порушення з подальшим механічним від`єднанням газопроводу, за потреби викликаються правоохоронні органи. Далі з порушників стягуються збитки, сума яких розраховується згідно чинного законодавства.

«У нас є декілька законних способів впливу на газових крадіїв. Безумовно, одразу припиняється подача газу. Якщо порушник визнає вину і сплачує компанії заподіяні збитки, ми можемо обійтися і без подання до суду. Якщо ж людина своєї провини не визнає, питання стягнення вирішується в судовому порядку. В окремих випадках, що також залежить від вартості вкраденого газу, споживача може бути притягнуто до кримінальної відповідальності», - повідомив Сергій Лещенко.

На сьогодні по Чернігівській області в судовому провадженні находяться справи по стягненню збитків за несанкціонований відбір газу різними категоріями споживачів на суму понад 5 млн грн.

Наталія СВИРИДЕНКО, "Чернігівгаз"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Чернігівгаз, крадіжки газу, від'єднання від газу


Читайте такожКоментарі (0)
avatar