реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

2775 гривень зібрав книжковий розпродаж на Алеї героїв

23-Вер-14 994 0.0 0
Упродовж двох тижнів за ініціативою Медіа-центру «Моє місто» тривав збір вже прочитаних книг, які припадали пилом на полицях в оселях чернігівців. Так було зібрано понад 500 видань (українська та російська класика, дитячі книжки, твори сучасних українських авторів і місцевих письменників, краєзнавців, фотоальбоми, довідкова та енциклопедична література).

Під час святкування Дня міста на Алеї героїв упродовж двох днів (замість анонсованого одного дня) діяв благодійний «книжковий ярмарок», і в результаті зібрано 2775 гривень! Вони будуть спрямовані на психологічну підтримку родин загиблих воїнів і допомогу пораненим, що нині проходять реабілітацію в місцевому госпіталі. До речі, купюри потрапляли до запечатаних прозорих скриньок, звідти їх вилучила та перерахувала ревізійна комісія Єдиного волонтерського центру.

До реалізації цієї ініціативи підключилися ГО «Молодь демократичного альянсу» (саме ці юнаки та дівчата стали волонтерами, які в свій вільний час пакували, перевозили, розкладали книги на імпровізовані прилавки та торгували), товариство «Просвіта» та Єдиний волонтерський центр, Чернігівський педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка та Інженерно-будівельний факультет ЧНТУ, де діяли «точки збору» книжок. Дякуємо всім за допомогу!

Нашу благодійну акцію підтримали відомі письменники та журналісти, музиканти та науковці, студенти та пенсіонери. Тож покупець мав вибір і за досить помірну ціну міг придбати твори українських чи російських класиків, твори сучасних українських авторів (в тому числі Ірен Роздобудько, Любка Дереша, Оксани Забужко та інших), видання наших земляків Сергія Павленка, Олени Печорної, Олени Конечної, Василя Чепурного, Віри Зайченко та Сергія Горобця, історичну літературу та краєзнавчі нариси – деякі книги з автографами авторів.

У благодійну акцію «Купи книгу – підтримай родину воїна» зробив внесок, зокрема, відомий письменник Юрій Сбітнєв, який передав на ярмарок роман-дилогію «Великий князь» про благовірного князя Ігоря Чернігівського з автографом. Письменник і журналіст Сергій Павленко приніс близько сотні видань зі своєї власної бібліотеки, частина з них – це твори пана Сергія, присвячені життю гетьмана Івана Мазепи, загибелі Батурина тощо. Науковець Віра Зайченко принесла гарний авторський фотоальбом, присвячений вишивці та кілька краєзнавчих брошур. Краєзнавець Сергій Горобець – цінні видання з серії «Джерелознавство з історії України». Книгу «Грози над Туровцем» зі столиці на ярмарок передав письменник Володимир Даниленко.

Багато чернігівців приносили книги прямо на розпродаж і таким чином також робили внесок у благодійну справу. Багато хто дізнався про цю акцію безпосередньо на Алеї героїв і запитував, куди ще можна приносити прочитані книги. Тому, вочевидь, в одній з книгарень Чернігова можна було б зробити куточок на зразок «букініста», куди б і дорослі, і малі, мали змогу приносити свої книги, а інші б їх купували за невелику ціну, і частину виручених таким чином коштів власник спрямовував би на добрі справи.

Отже, хоча організатори акції й розпродали значну частину зібраних книг, залишилося ще близько 200 видань, які вони мають намір передати до бібліотеки Чернігівського військового госпіталю. А дитячу літературу – до однієї з дитячих бібліотек нашого міста. Про витрачання коштів на надання психологічної допомоги вони обіцяють звітувати перед громадськістю поетапно.

Вікторія СИДОРОВАТеги:благодійна акція, Моє місто, чернігівська Просвіта, допомога воїнам, Сергій Павленко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar