реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ
24 тонни "кіндер-сюрпризів" намагалися вивезти у Росію
23-Бер-13 1263 0.0 0
На Чернігівщині податківці та митники виявили 24 тонни горіхів з «кіндер-сюрпризом»

Через один з митних постів Чернігівщини спритні ділки намагалися незаконно переправити більше 24 тонн волоських горіхів. На українсько-білоруському кордоні вони надали на свій товар недостовірні документи. До того ж, горіхи були непростими, а з «кіндер-сюрпризом». Співробітники податкової міліції у співпраці з фахівцями Чернігівської митниці завадили цій афері.

Згідно з товаро-супровідними документами херсонське підприємство вивозило на територію Російської Федерації 22,9 тонни очищених волоських горіхів. Автомобіль з цим вантажем намагався перетнути українсько-білоруський кордон у пункті пропуску «Нові Яриловичі». Але досвід фахівців контролюючих структур підказав, що товар необхідно оглянути ретельніше.

Співробітники податкової міліції встановили, що підприємство-експортер – фіктивне. Його немає за місцем реєстрації і не вдалося встановити фактичне місцезнаходження. Податкову звітність до податкової інспекції за місцем обліку не подає з 2010 року, податки не сплачує.

Подальша перевірка проводилася спільно зі співробітниками Чернігівської митниці. Під час спільного огляду встановлено, що вантаж важить на 1,3 тонни більше, ніж заявлено у товаро-супровідних документах. Крім того, в напівпричепу серед ящиків та мішків з горіхами виявлений своєрідний «кіндер-сюрприз». Шість картонних ящиків та чотири мішки з салом, яке було загорнуте в тканину та складене в поліетиленові пакети. А ще – мішок, в якому знаходилися світло-коричневі гранули, схожі на квітковий пилок. Мішки з сюрпризом зовні не відрізнялися від мішків з горіхами, тому їх непросто було виявити.

Податкова міліція встановила, що документи підприємства-експортера, які були надані для митного оформлення, - сертифікати про походження товару та фітосанітарний - отримані на підставі підроблених документів.

За результатами проведених спільних заходів складений протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю).

Вантаж, який переміщувався з порушенням митних правил, затриманий. А це - понад 24 тонни волоських горіхів, 148 кілограмів сала та 17,6 кг речовини, схожої на квітковий пилок.

Відповідальність за дане правопорушення встановить суд. На порушника може очікувати конфіскація товарів та штраф у розмірі 100 відсотків їх вартості. У документах вантаж оцінений у 565 тисяч гривень, але його реальна вартість поки встановлюється.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Чернігівській області.Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:експортери, митниця, Нові Яриловичі, горіхи


Читайте такожКоментарі (0)
avatar