Прилуки – 2008: цифри і факти
І ПРИРІСТ, І СПАД...
Минулоріч приросту досягнуто у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, неметалевої мінеральної продукції, а також у целюлозно-паперовому виробництві і машинобудуванні. Зокрема, протягом 2008-го на один відсоток зросли обсяги продукції на підприємствах В/Т тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки”, ВАТ “Прилуцький хлібозавод”, ЗАТ “Прилуцький м’ясокомбінат”, ТОВ ВКП “Прилуки-Агропереробка”, ТОВ “Мак-Бест”).На 14,1% скоротили виробництво своєї продукції ЗАТ “Прилуцька швейна фабрика”, ТОВ “Укратекс”, ЗАТ “Вербена”, ТОВ “Алітоні”.
А от газет протягом минулого року (порівняно з 2007-им) було надруковано більше на 28,4%. Зрештою минулоріч зросло і виробництво шкільних та канцелярських товарів.
Підйом виробництва продукції спостерігався і на ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки”, ВАТ “Граніт” (на 0,8%), у машинобудуванні (ВАТ “Будмаш” – 8,4%).
У хімічній промисловості (ДП “Пластмас” ТОВ ТД “Пластмас-Прилуки”, ВАТ “Прилуцький завод “Білкозин”) у 2008 році проти 2007 р. обсяги продукції зменшилися на шість відсотків.
До речі, упродовж минулого року прилуцькі промпідприємства реалізували продукцію на загальну суму 1886,6 млн. грн.
ФІНАНСИ СПІВАЮТЬ РОМАНСИ?
Фінансовий результат підприємств міста за підсумками 2008 року був збитковим і становив 72,8 млн. грн. 13,5 млн. грн. прибутку отримано у результаті діяльності прибуткових підприємств (їх частка у загальній кількості – 67,2%). Проте, у порівнянні з 2007 роком сума прибутку зменшилась на 10,7 млн. грн. (або на 44,2%). Основна його частина сформована в торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (56,7%). Збитково працювали 32,8% місцевих підприємств. Найбільші суми збитків спостерігалися у промисловості.
КУРС НА ІНВЕСТИЦІЇ ПРОДОВЖЕНО
Робота економічних служб Прилуцької міської ради у 2008 році була спрямована на створення умов для розвитку економіки Прилук шляхом підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, управління регуляторною діяльністю, сприяння інвестиційним та інноваційним процесам, залучення відповідних кредитних ресурсів. Наразі продовжується співпраця з Українським центром сприяння іноземному інвестуванню “ІnvestUkraine” в напрямку залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій в економіку міста, розповсюдженню інвестиційних матеріалів.
Протягом 2008-го індивідуальними забудовниками введено в експлуатацію тридцять чотири будівлі (у 2007 р – 37) загальною площею 5081 кв. м. Будівельними підприємствами міста виконано робіт на суму 132446 тис. грн.. А середня вартість одного квадратного метра протягом року зросла від 1540 до 1710 грн.
ХЛІБА НЕ ТРЕБА, РОБОТУ ДАВАЙ...
За даними Прилуцького міскрайонного центру зайнятості станом 1 січня 2009 року на обліку перебувало 2546 не зайнятих трудовою діяльністю прилучан. Усього ж, ринок праці протягом 2008-го налічував 6608 городян, переважна більшість (54%) яких – особи, котрі раніше займали робочі місця, 32% осіб були держслужбовцями. Решта 14% склали громадяни без кваліфікації та професії.
У 2008 році на ринку праці міста Прилуки було 5757 вакансій. Однак, за даними на 1 січня 2009 р. кількість вакансій зменшилась до... 178, а навантаження на одне робоче місце становило 11 осіб. За звітний період 30 нових робочих місць створено в переробній промисловості, 34 – в будівництві, 14 – на підприємствах транспорту і зв’язку, 16 – у торгівлі.
ПРОМИСЛОВЦІ ОТРИМАЛИ НАЙБІЛЬШУ ЗАРПЛАТНЮ
Як повідомила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Надія Єременко, найбільше зростання середнього розміру заробітної плати за 2008 рік у порівнянні з 2007 роком відбулося у працівників фінансової діяльності (на 43,9%), освіти (41,5%), у працівників охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (на 39,2%), а також у працівників підприємств, що надають комунальні та індивідуальні послуги (на 34,1%).
Найбільшою була зарплатня у працівників промисловості (2806, 14 грн.), державного управління( ,(2168,05 грн.) та фінансової діяльності (1581,43 грн). Найменшу зарплату минулоріч отримували працівники готелів та ресторанів (753,55 грн. ), а також торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів і предметів особистого вжитку (842,19 грн.).
ЗА ЧИСТЕ Й ОШАТНЕ МІСТО!
Протягом 2008 року управлінням житлово-комунального господарства та місцевими комунальними підприємствами проводилася необхідна робота по виконанню Програми соціально-економічного розвитку. Замінювалися теплові, каналізаційні та водопровідні мережі, ремонтувалося відповідне обладнання та будинки.
У рамках реалізації проекту ТАСІS “Сталий територіальний розвиток в Україні” впродовж грудня минулого року місто отримало компактор побутових відходів на міске сміттєзвалище вартістю 2 млн. 746,9 тис. грн. для ущільнення непотребу (у майбутньому це дасть можливість суттєво підвищити ресурс сміттєзвалища), екскаватор зі зворотною лопатою для механізованого завантаження вуличного сміття та ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
ГУМАНІТАРІЇ ПРОГРАМУ ВИКОНАЛИ
“Освітня галузь Прилук протягом року працювала стабільно на покращення якості і конкурентноспроможності освітніх послуг”, - зазначила заступник міського голови Лілія Нікітченко, інформуючи про виконання Програми у гуманітарній сфері. За її словами, плідно велася робота з обдарованою молоддю, покращувалося матеріально-технічне забезпечення дитячих установ, шкіл та гімназій.
За рахунок надходжень від надання платних послуг та благодійної допомоги у 2008 році придбано будівельні матеріали і сантехніку для ремонту приміщень харчоблоку міської лікарні, кардіологічного, пологового та неврологічного відділення, а також деяких кабінетів поліклініки і дитячої лікарні.
У галузі культури міста спостерігалася тенденція до збагачення та примноження культурної спадщини, а також покращення надання культурних послуг населенню.
ДЕМОГРАФІЯ І МИ
На 1 січня 2009 року в Прилуках проживало 59333 мешканців. Минулоріч чисельність населення зменшилося на 539 осіб. Коефіцієнт народжуваності зріс до 9,4%. Число шлюбів та розлучень зменшилося на 34,4% і 9,3% відповідно.
Газета «Прилуччина» від 11 березня 2009 року
Коментарі (0) |