Візантія платила данину Любечу
Звертаючись до учасників та гостей фестивалю, заступник голови обласної ради Олег Обушний (на фото) сказав:
— Любеч вписаний золотими літерами в історію великої Української держави. Адже історія стародавнього Любеча починається з далекого 882 року. Знаємо, що багато видатних людей народилися і творили тут. Великий Антоній народився 983 року в Любечі, ще до прийняття Київською Руссю християнства. Він побував у Палестині і пропагував християнську віру по давньоруській землі. Антоній був потужною дієвою особою в Києві, його авторитет був вищим, ніж у князя Ізяслава Ярославича, за що той і не злюбив його. Тоді Антоній на запрошення брата Ізяслава — чернігівського князя Святослава Ярославича прийшов до Чернігова і побудував печери на Болдиних горах. Багато інших видатних людей, які зробили величезний внесок в історію, розвиток Української землі, родом з Любеча. Хочу згадати і перший офіційний з’їзд князів 1097 року, який відбувся в Любечі, бо він був центром Київської Русі. На цей з’їзд прибуло 8 князів, онуки Ярослава Мудрого: Олег Святославич, Давид Святославич, Ярослав Святославич, прибув великий київський князь Святополк Ізяславич, Володимир Всеволодович Мономах, Ігор Давидович, Володар та Василько Ростиславичі. На з’їзді князі домовилися про припинення міжусобних війн у Київській Русі і що кожен буде тримати свою вотчину та не зазіхати на землі свого брата. З цього ми можемо зробити висновок, що українські землі були і є центром Великої Русі. Адже на Любецький з’їзд 1097 року прибули правителі князівств, центрами яких були міста, що зараз належать Українській державі.
Ми повинні бути горді з того, що наші предки несли цивілізацію далеко на північ і на схід, зокрема і в нинішню Московську державу.
Недарма після походу князя Олега 907 року, коли був прибитий щит до воріт найбільшого тоді міста Цареграда, в якому жило близько мільйона людей, в договорі 911 року було написано, що Візантія платить данину найперше Києву, потім Чернігову, Переяславу, на четвертому місці – Любеч, завершує список Новгород.
«Треба робити висновки з нашої історії і вчитися ставити державні інтереси вище від особистих, тоді наш давньоруський народ буде процвітати», — зазначив заступник голови обласної ради та висловив переконання, що фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» — це перший крок до відродження та процвітання древнього Любеча.
Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків із громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.[r]
Коментарі (1) |
| |