Головна › Новини › Споживач
19 тисяч літрів шкідливого спирту
27-Лис-12 1195 0.0 0
Сотні тисяч чоловік могли отруїтися підпільним сурогатом, який виготовляли у Чернігові
Співробітники управління податкової міліції ДПС у Чернігівській області виявили міжрегіональну схему нелегального надходження спирту на територію Чернігівській області. Він використовувався для масового виробництва фальсифікованих алкогольних виробів, які реалізовувалися споживачам Чернігова та деяких районів області. Започаткував підпільне виробництво мешканець Чернігова ще у вересні минулого року. А спирт йому постачали спритники з Сумщини.

Неважко уявити скільки за цей час було реалізовано довірливим споживачам небезпечного сурогату. Адже лише під час слідчих заходів податкові міліціонери затримали дві вантажівки, в яких транспортувалося 2800 літрів спирту та 160 пляшок фальсифікованої горілки. А під час 15 обшуків у приватних та гаражах кооперативів Чернігова та Сумської області, де зберігався спирт, виявлені пластикові ємності, заповнені майже 19 тисячами літрів спирту та 1400 пляшок горілки. Хоча етикетки наводили тінь на вітчизняних виробників горілки, але акцизні марки були з явними ознаками підробки.

Про підпільне походження сумнівної продукції переконували й інші «знахідки» гаражів – виробниче устаткування, металеві та пластикові пробки для горілки з різними логотипами, дозатори, металевий пристрій для закупорювання пляшок.

Повною несподіванкою під час обшуків були 500 пляшок коньяку та віски нібито відомих міжнародних брендів.

Щоправда акцизні марки видавали, що це також фальсифікат. Крім того, знайдені 900 пачок сигарет з підробленими марками акцизного податку.
Проведені лабораторні дослідження встановили, що горілчані вироби становлять загрозу для життя та здоров’я споживачів.

Як зазначив перший заступник начальника управління податкової міліції ДПС у Чернігівській області Сергій Кузнєцов, відносно мешканця Чернігова, який виготовляв та продавав фальсифіковані алкогольні напої, слідчий відділ ДПС у Чернігівській області порушив кримінальну справу за ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів)
За цією ж статтею після слідчих дій порушена ще одна кримінальна справа - проти мешканця Чернігівської області.

З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму близько 1 млн. 900 тис. грн.)
Нині проводяться заходи щодо з’ясування обставин надходження спирту та пошуку причетних осіб до його постачання, а також виготовлення та реалізації фальсифікату.

Масштаби підпільного виробництва вражають, адже з такої кількості спирту спритні ділки могли виготовити та продати населенню більше 107 тисяч пляшок фальсифікованої горілки сумнівної якості. Неважко передбачити наслідки для здоров’я тих, на чий стіл вона б потрапила.

Якщо говорити про бюджет, то реалізація таких обсягів легальної горілчаної продукції забезпечила б надходження до державної скарбниці більше 900 тис.грн. акцизного податку.

Відділ взаємодії із засобами
масової інформації та громадськістю
ДПС у Чернігівській області


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Контрабанда, акциз, ДПС в Чернігівській області, алкоголь


Читайте такожКоментарі (0)
avatar