Діагноз -- інтернет-залежність
Якщо ви відчуваєте, що потрапили на «гачок» до комп’ютера і підозрюєте, що вже страждаєте на Інтернет-залежність, то варто тверезо поставитись до ситуації і спробувати її проаналізувати.
Отже, якщо кожного дня ви «блукаєте» в мережі не менше 6-ти годин і якщо це триває протягом останніх трьох місяців, то це вже один із серйозних симптомів.
Також до симптомів інтернет-залежності належать:
• Апатичне ставлення до реальної дійсності – вона вам нецікава;
• Наявне постійне й нездоланне бажання увійти в мережу;
• Надмірне перебування в мережі (понад 10 годин на добу);
• Занепокоєння і роздратування від перебування в реальному світі,
• Брехня або приховування кількості часу, проведеного у кіберпросторі;
• Розумове чи фізичне виснаження, включаючи порушення сну або концентрації уваги.
Наслідки інтернет-залежності
Біда в тому, що Інтернет-залежна людина немовби перестає існувати в реальному світі. Домашнє спілкування, відпочинок – це все перетворюється на перешкоду. Але проблема в тому, що самій людині до певного часу це не заважає.
Однак якщо ваші близькі дорікають вам за те, що ви «пішли в інтернет і не повернулись», якщо вам нецікаво спілкуватися з родиною та друзями, віддаючи перевагу «віртуальним приятелям», якщо ви забуваєте поїсти або навіть вже й почали їсти біля монітора, якщо вас ніщо не може виманити на вулицю навіть за гарної погоди, то. Швидше за все, ви вже серйозно «влипли».
Завважте, що наслідки інтернет-залежності найбільш згубні для підлітків, які не адаптуються в реальному світі, а за реальний світ приймають віртуальний. У таких дітей наявні труднощі і при спілкуванні, і при навчанні, при створенні родини, при пошуках роботи тощо
Якщо віртуальна реальність починає заміняти людині реальний світ, то розриваються емоційні зв’язки з оточуючими людьми, після чого хворі (а це вже явно хворі люди!) вже свідомо все більше й більше заглиблюються в мережу.
Чи багато хворих на інтернет?
Ще не всі країни можуть похвалитися повною статистикою, наскільки серйозною в суспільстві є проблема інтернет-залежності. Але деякі офіційні дані вже є. Приміром, на таку залежність страждає близько 10% китайських користувачів інтернету у віці до 18 років, причому майже 70% з них – хлопці.
Чи можна вилікувати (-ся)?
На це запитання відповісти важко. Проблема в тому, що самі залежні себе такими зазвичай не вважають і ні за якою допомогою не звертаються. Бити на сполох починають їхні близькі люди, які, на жаль, допомогти їм не можуть. Хоча своєчасне звертання по таку допомогу до фахівців цілком може зарадити лиху.
Отже, навіть якщо ваша робота безпосередньо пов’язана з інтернетом, все ж таки треба періодично полишати і роботу, і Інтернет – для власного ж блага.
Читайте також |
Коментарі (0) |