Головна › Новини › ПОГЛЯД
Леонід Кучма розказав у Єрусалимі, як Захід обдурив Україну
23-Жов-09 2273 5.0 0
Як передає «Німецька хвиля», президентська конференція, яка відбувається під патронатом президента Ізраїлю Шимона Переса, зібрала у Єрусалимі чинних та колишніх голів держав і урядів, дипломатів та найвпливовіших фінансистів з усього світу. Торік у ній брали участь президенти Ющенко та Кучма. Цьогоріч Кучма став почесним гостем форуму удруге.

У своїй промові колишній президент України наголосив, що Києву не хотілося б бути простим учасником глобальних процесів, жодним чином на них не впливаючи. Кучма заявив про необхідність реорганізації світової фінансової системи, аби зробити її більш справедливою. Та найбільшою несправедливістю саме в українському контексті, на думку Леоніда Кучми, є те, що світовою спільнотою досі достойно не оцінено не лише відмову Києва від участі у бушерському проекті в Ірані, але й «мужній вчинок» добровільної відмови України від статусу ядерної держави.

Україна стала єдиною державою у світі, яка з власної волі відмовилася від третього за потужністю ядерного потенціалу, й хоча колишній глава держави не сумнівається у правильності цього рішення, взамін, вважає Леонід Кучма, Україна насправді так і не отримала від країн-гарантів реального забезпечення власної безпеки, а Будапештський меморандум виявився порожнім папірцем:

«Я 1994 року у Будапешті на саміті ОБСЄ підписував Меморандум про гарантії безпеки Україні з боку «ядерного клубу». Тодішній президент Франції Франсуа Міттеран сказав: «Синку, не вір цьому документу, тебе обмануть».

Саме тому Леонід Кучма, звертаючись до світових лідерів з трибуни Президентської конференції, закликав проявляти відповідальність у взятих на себе зобов’язаннях та вирішувати проблеми такого масштабу спільними зусиллями, адже Україна, за словами Кучми, нині украй потребує підтвердження гарантій власної безпеки.
Теги:Л.Кучма


Читайте такожКоментарі (0)
avatar